داغ‌ترین پرونده‌ها:

گسترش محدودیت‌های کرونایی در کره جنوبی

۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
مقامات کره جنوبی اعلام کردند: قوانین مربوط به رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سئول به دیگر نقاط این کشور گسترش پیدا می‌کند.

بنابر اعلام مقامات کره جنوبی هم‌اکنون موج تازه‌ای از شیوع کروناویروس جدید این کشور را فرا گرفته و به همین دلیل قوانین مربوط به فاصله گذاری اجتماعی از شهر سئول به نقاط دیگر گسترش پیدا می‌کند.

در روز گذشته (جمعه) ۳۳۲ مورد جدید ابتلا به کروناویروس جدید در کره جنوبی گزارش شده که بیش از ۷۵ درصد از ۳۱۵ مورد انتقال بومیِ این بیماری، به مناطق پرتراکمِ کلانشهر سئول مرتبط بوده است.

از شانزدهم ماه اوت قوانین مربوط به رعایت فاصله گذاری اجتماعی در شهر سئول اجرا شده است که بر اساس آن باشگاه ها، کافه ها و کافی نت ها تعطیل شده و رویدادهای ورزشی بدون حضور تماشاگر برگزار می شود. همچنین تجمعات در محیط های سرپوشیده به ۵۰ نفر محدود شد و در محیط های باز نیز حداکثر ۱۰۰ نفر اجازه داشتند تا گردهم جمع شوند.

به گفته مقامات کره جنوبی این تدابیر به کل کشور گسترش پیدا خواهد کرد اگر چه در استان هایی با میزان شیوع کمتر بیماری، این موارد تنها در حد توصیه است و افراد ملزم به رعایت آنها نیستند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، تاکنون در مجموع ۱۷ هزار و دو نفر در کره جنوبی به کروناویروس جدید آلوده شده و ۳۰۹ نفر از آنان جان خود را از دست داده‌اند.

«خبرگزاری ایسنا»

کلید واژه
کره جنوبی کرونا ویروس محدودیت
نظرات