داغ‌ترین پرونده‌ها:

واکنش عراقی‌ها یه کاریکاتور توهین‌آمیز روزنامه سعودی از آیت‌الله سیستانی

۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
اقدام روزنامه سعودی الشرق الاوسط چاپ لندن در انتشار کاریکاتوری موهن از آیت‌الله سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق با واکنش‌های گسترده‌ای در این کشور مواجه شد.

اقدام روزنامه سعودی الشرق الاوسط چاپ لندن در انتشار کاریکاتوری موهن از آیت‌الله سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان عراق با واکنش‌های گسترده‌ای در این کشور مواجه شد.

هادی العامری، رئیس سازمان بدر عراق و همچنین رئیس ائتلاف الفتح بی‌احترامی روزنامه سعودی الشرق الاوسط به مرجع عالیقدر شیعیان این کشور را محکوم کرد.

نصر الشمری، سخنگوی رسمی جنبش نجباء عراق در واکنش به این اقدام موهن، در پیامی در توییتری نوشت: «مواضع ضد شیعی آل‌سعود و دیگر مزدوران آمریکا و اسرائیل پدیده عجیبی نیست، سعودی‌ها همان کسانی هستند که خون پاک مسلمانان را به ناحق ریخته‌اند.»

نصر الشمری نوشت: «اما توهین و تعرض آن‌ها به مرجعیت دلیل واضحی بر احساس تلخ شکست در برابر اقدامات حکیمانه و مستحکم مرجعیت دینی است که همه دسیسه‌های تکفیری آنان را به شکست کشاند.»

همچنین احمد الاسدی، یکی از نمایندگان پارلمان عراق نیز این اقدام روزنامه سعودی را بیانگر آن دانست که اقدام علیه مراجع همچنان موضع حاکم بر تفکر عربستان سعودی است.

علی الاسدی، رئیس شورای سیاسی جنبش نجباء نیز دلیل اصلی توهین روزنامه سعودی الشرق الاوسط به مرجعیت دینی را فتوای مهم مرجعیت که به ایجاد الحشدالشعبی منجر شد، دانست. الاسدی با تاکید بر محاکمه این روزنامه و بستن دفتر آن در عراق تصریح کرد این فتوا رویا‌های تکفیری‌ها و حامیان آمریکایی و صهیونیستی آن را ناکام گذاشت و خاک و ناموس عراق را حفظ کرد.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

کلید واژه
عراق عربستان سعودی انگلیس آیت الله سید علی سیستانی الشرق الاوسط
نظرات