داغ‌ترین پرونده‌ها:

ادبیات التماسی ظریف برای مذاکره با آمریکا قابل توجیه نیست

۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نماینده فریمان در مجلس گفت: ادبیات التماسی آقای ظریف مبنی بر آمادگی برای مذاکره با آمریکا در این شرایط که آمریکا علیه ما آرایش جنگی گرفته قابل توجیه نیست و نشان‌دهنده هوش پایین در حوزه دیپلماسی است.

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارنظر اخیر وزیر امور خارجه مبنی بر اعلام آمادگی برای مذاکره با آمریکا گفت: این اقدام آقای ظریف نشان داد که هوش وی در عرصه سیاسی و دیپلماسی از دیپلمات‌های کشورهای درجه 4 و 5 دنیا هم پایین‌تر است.

وی افزود: آقای ظریف در بدترین زمان موقعیت به لحاظ سیاسی دست به فجیع‌ترین کار زد که باعث سوء استفاده ترامپ شد و ترامپ او را به تمسخر گرفت و این نشان‌دهنده این است که آقای ظریف نه زمان‌ و نه مکان را مدنظر قرار می‌دهد و نه موقعیت سیاسی را در نظر می‌گیرد.

نماینده مردم فریمان در مجلس اظهار داشت: علاوه بر این، این اظهارنظر آقای ظریف توهین به افکار عمومی ملت ایران است ملتی که با حضور ده‌ها میلیونی خود حاج‌قاسم سلیمانی را تکریم می‌کنند و آمریکا و ترامپ رأساً‌ دستور حمله و ترور حاج‌قاسم سلیمانی را صادر می‌کنند که این خود در مفاهیم حقوق بین‌الملل می‌تواند مقدمه اعلام جنگ باشد با یک کشور کاملاً متخاصم توسط ادبیات کاملاًَ التماسی توسط آقای ظریف به کار گرفته می‌شود.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد:‌ به کار بردن این ادبیات التماسی از سوی آقای ظریف در شرایطی است که کشور متخاصم آرایش جنگی علیه کشور ما گرفته و دو کشور در شرایط جنگ نظامی به سر می‌برند.

وی افزود: وقتی آمریکا این آرایش جنگی را علیه ما دارد این اظهارنظرها توسط آقای ظریف و اعلام آمادگی برای مذاکره نشان‌دهنده ضعف است و نتیجه آن فشارهای مضاعف آمریکایی‌ها و ازنابش خواهد بود.

نماینده مردم فریمان در مجلس در پایان گفت: به نظر من نمی‌شود با هیچ دلیلی این رفتار آقای ظریف را توجیه کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در اظهار نظر اخیر خود اعلام کرد: ما آماده مذاکره با آمریکا هستیم که این درخواست وی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا رد شده است.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
مذاکره با آمریکا محمد جواد ظریف مذاکره ترور قاسم سلیمانی شهادت سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی
نظرات