داغ‌ترین پرونده‌ها:

دستان پلید در ورای حمله به معترضان قرار دارد

۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سخنگوی وزارت کشور عراق در جریان نشست خبری ضمن تشریح آمار کشته و زخمی شدگان نا آرامی های روزهای اخیر این کشور گفت: دستان پلید در ورای حمله به معترضان قرار دارد.

سعد معن الموسوی سخنگوی وزارت کشور عراق در جریان نشست خبری گفت: ۱۰۴ نفر در جریان نا آرامی ها کشته و بیش از ۶۰۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند. هشت نفر از کشته شدگان از نیروهای امنیتی بوده اند.

وی افزود: ۵۱ ساختمان دولتی و ۸ مقر احزاب سیاسی از سوی تظاهرات کنندگان سوزانده شده است.

سخنگوی وزارت کشور عراق بیان کرد: ایادی خبیث در ورای حمله به معترضان هستند. تحقیقات درباره طرفی که در ورای هدف قرار دادن تظاهرات کنندگان قرار دارد، شروع شده است.

سعد معن الموسوی تاکید کرد: برخوردی میان معترضان و نیروهای امنیتی رخ نداده است. وزارت کشور تحقیقاتی درباره حملاتی که به رسانه ها شده، آغاز کرده است.

از سوی دیگر یحیی رسول فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی از مراکز دولتی و مراکز دیپلماتیک حمایت می کنند.

تحسین الخفاجی سخنگوی وزارت دفاع عراق هم گفت: تظاهرات مسالمت آمیز شروع شد اما پس از آن با اقداماتی همراه شد که به وجهه تظاهرات کنندگان خدشه وارد کرد. با وجود اینکه نیروهای امنیتی در حال مبارزه با بازمانده های داعشی هستند و نیز مشغول تامین امنیت زائران اربعین هستند اما ما شرایط را برای حمایت تظاهرات کنندگان فراهم آوردیم.

«خبرگزاری مهر»

کلید واژه
داعش عراق تظاهرات
نظرات