نماینده فرانسه در سازمان ملل:

پاریس حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت نمی شناسد

عنوان

نیویورک- ایرنا- نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد، به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان را برخلاف قوانین بین المللی دانست و گفت: پاریس انضمام این منطقه را به اسرائیل به رسمیت نمی شناسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرانسوا دلاتره روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع فلسطین و خاورمیانه برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ادامه اقدامات یکجانبه و غیرقانونی خود، روز گذشته فرمانی را امضا کرد که به موجب آن دولت آمریکا حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغالی جولان را به رسمیت می شناسد.
این موضوع برخلاف قطعنامه 242 شورای امنیت است که خواستار خروج فوری نیروهای رژیم اشغالگر از این مناطق شده بود.
دبیرکل سازمان ملل متحد هم ملاک عمل درباره جولان را قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل متحد دانست و تاکید کرد موضع او در قبال جولان تغییری نکرده است.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد هر ساله قطعنامه ای را تصویب می کند که به موجب آن، تاکید می شود جولان بخش جدایی ناپذیر سوریه است.
نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد همچنین کشور خود را دوست اسرائیل و فلسطین دانست و افزود: ما تنها یک هدف داریم و آن اجرایی شدن دو دولت است.
دلاتره تاکید کرد: همانطور که همه ما می دانیم، در صورت عدم تغییر اساسی در وضعیت نوار غزه، یک درگیری جدید اجتناب ناپذیر است.
اظهارات این مقام فرانسوی در پی آن است که روز گذشته درگیری ها در نوار غزه با حملات دو طرف تشدید شده است.
اروپام*1429

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی