سی ان ان: ترزا می ۳۰ روز با برگزیت سخت فاصله دارد

عنوان

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا از 'شرم الشیخ' مصر گزارش داد: ترزا می نخست وزیر بریتانیا بار دیگر رای گیری در باره طرح برگزیت خود در مجلس را به تعویق انداخت و اکنون وی تنها ۳۰روز با خروج سخت از اتحادیه اروپا فاصله دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، خبرنگار این شبکه تلویزیونی آمریکایی ادامه داد: می روز گذشته (یکشنبه) با دونالد توسک رئیس شورای اروپا ملاقات کرد و قرار است تا ساعاتی دیگر با 'ژان کلود یونکر' رئیس کمیسیون اروپا نیز دیدار داشته باشد.
نیک رابرتسون افزود:نخست وزیر انگلیس با مشکلاتی بر سر برگزیت با طرف های اروپایی مواجه است و تاریخ خروج این کشور از اتحادیه اروپا 29 ماه مارس است که از هم اکنون فرصتی 30روزه برای حصول توافق باقی مانده و درصورتی که در این مدت وی نتواند به توافقی بر سر این موضع دست یابد، انگلیس با خروج سختی از این اتحادیه مواجه است.
خبرنگار سی ان ان گفت: این در حالی است که ترزا می با احتمال خروج سه وزیر از کابینه خود نیز مواجه است .
سی ان ان گزارش داد: طبق برآورد صندوق بین المللی پول، درصورتی که توافقی بین طرف های اروپایی وانگلیس به عمل نیاید، انگلیس با گستره ای از مشکلات از تجارت تا حمل و نقل و اقتصاد و موارد مالی مواجه خواهد بود.
این شبکه خبری افزود:صندوق بین المللی پول برآورد کرده درصورت خروج بدون توافق انگلیس ازاتحادیه در مورخ 29 ماه مارس، تولید ناخالص داخلی این کشور بین پنج تا هشت درصد کاهش خواهد یافت.
سی ان ان ادامه داد:صندوق بین المللی پول گزارش می دهد که انگلیس با تورم بالا، سرمایه گذاری ضعیف مستقیم خارجی،تاثیر منفی بر صنعت گردشگری ومحدودیت کار اتباع انگلیسی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد.
سی ان ان افزود:درهمین حال انگلیس با افزایش تعرفه های خارجی، افزایش بهای کالا، طولانی شدن انتقال کالا و با کمبود غذا و دارو روبرو خواهد شد.
به گزارش ایرنا، تارنمای خبری انگلیسی'سان'(The Sun) دراین باره گزارش داد:دونالد توسک در جریان نشست مشترک سران اتحادیه عرب و اروپا در شرم الشیخ گفته که برگزیت بدون توافق برای همه گران خواهدبود، اما بیش از آن برای لندن گران تمام خواهد شد.
درهمه پرسی 23 ژوئن 2016 برابر با سوم تیرماه 1395در انگلیس برسر ماندن و یاخروج از اتحادیه اروپا(برگزیت)نزدیک به 52درصد شهروندان انگلیسی به خروج از آن رای دادند، نتیجه این همه پرسی به استعفای دیوید کامرون نخست وزیر وقت این کشور شد.
به دنبال نتیجه این همه پرسی، اتحادیه اروپا 'ماده 50' پیمان اتحادیه اروپا در باره خروج از این اتحادیه را به اجرا گذاشت، مهلت خروج انگلیس به موجب اجرای این ماده نیمه شب 30 مارس 2019 به وقت بروکسل برابر با 23:00 شب 29 ماه مارس به وقت انگلیس خواهد بود.
اروپام **1302**1590

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی