روسیه آمریکا را به همکاری با داعش در افغانستان متهم کرد

عنوان

مسکو - ایرنا - دستگاه دیپلماسی روسیه با انتشار بیانیه ای با اشاره به اینکه مسکو می داند که آمریکا قصد متهم کردن روسیه به همکاری با داعش در افغانستان را دارد، اعلام کرد: ما از ارتباط پنهانی آمریکا با گروه تروریستی داعش در افغانستان مطلع هستیم.

به گزارش ایرنا، در بیانیه روز چهارشنبه وزارت خارجه روسیه گفته شده است: اخیرا اطلاعاتی بدست آورده ایم که نشان می دهد سازمان های اطلاعاتی آمریکا در حال انتشار شایعه در رسانه های افغانستان و برخی کشورهای غربی برای سیاه نمایی اقدامات روسیه در افغانستان هستند.
در بیانیه آمده شده است: متهم کردن روسیه به ارایه کمک به داعش و انتقال شماری از تروریست های این گروه از سوریه و عراق به افغانستان از جمله این شایعات هدفمند است.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: روسیه اطلاعاتی دال بر ادامه تماس های آمریکایی ها با تروریست ها داعش در افغانستان دراختیار دارد.
«طالبان به تازگی از حمله هدفمندانه نیروهای ویژه آمریکایی به یکی از زندان های این جنبش در استان بادقیس خبر داده اند که در آن تروریست های داعشی نگهداری می شدند.»
«نیروهای ویژه آمریکایی همه افراد زندانی را با خود به مقصد نامعلومی بردند، بر اساس برخی اطلاعات در میان آنها شماری از اتباع روسیه و کشورهای آسیای مرکزی وجود داشت.»
در ادامه بیانیه گفته شده است: علاقه آمریکا به تروریست های داعشی این تصور را بوجود می آورد که ایالات متحده برای جلوگیری از انتشار اطلاعات در مورد حامیان واقعی داعش از سوی تروریست ها تلاش کرد.
دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه بیانیه خود خطاب به افرادی که دست به اقدامات تحریک آمیز علیه روسیه می زنند، اعلام کرده که نمی توانند جامعه جهانی و ملت افغانستان را که دیدگاه دوستانه به روسیه دارند، گمراه کنند.
در پایان بیانیه از آمریکا خواسته شده است از دسیسه جویی و سوء استفاده از مسائلی که برای ملت افغانستان و همسایگانش بسیار حساس است خودداری کرده و در عمل به آغاز روند حل و فصل سیاسی در این کشور که در راستای منافع جامعه افغانستان است، کمک کند.
اروپام*391*1346*

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

معضل تحریم یا فرصتی سودآور

پالایشگاه، راهکار دائمی بی‌اثر کردن تحریم میعانات گازی

جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

دوم تیرماه سال ۹۷ دولت ثبت سفارش و واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد. اما بررسی‌ آمارهای گمرک ایران نشان می‌دهد اغلب کالاهای ممنوع شده در ماه‌های اخیر وارد کشور شده و به قانون جدید بی توجه بوده‌اند.

وکالت نباید انحصاری باشد

حجت الاسلام نوروزی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به انحصار حرفه وکالت در کشور گفت: باید حضور حقوق‌دانان و فارغ التحصیلان حقوق مملکت، در مسائل حقوقی و قضایی کشور بیشتر شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین