بوتفلیقه بر حمایت کشورش از مردم فلسطین تاکید کرد

عنوان

الجزیره-ایرنا- «عبدالعزیز بوتفلیقه » رئیس جمهوری الجزایر امروز پنجشنبه با ارسال پیامی برای «محمود عباس » رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، بر حمایت کامل کشورش از مبارزات مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود و رسیدن به همه حقوق مشروعشان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری الجزایر در این پیام که آن را به مناسبت سی امین سالروز اعلام برپایی دولت فلسطین فرستاد، ابراز امیدواری کرد به زودی دولت مستقل فلسطین به پایتختی بیت المقدس برپا شود .
بوتفلیقه با ابراز نگرانی در خصوص تحولات اخیر در فلسطین، از تلاش های بین المللی برای برپایی دولت فلسطین در چارچوب مرزهای 1967 قدردانی کرد .
رئیس جمهوری الجزایر در پایان این پیام تاکید کرد، کشورش پیوسته از حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود و رسیدن به همه حقوق ملی مشروعشان حمایت می کند.
الجزایری ها در میان کشورهای عربی به حمایت از فلسطین مشهور اند؛ چندسال پیش نیز که تیم ملی فوتبال الجزایر با تیم فلسطین مسابقه ای در الجزیره برگزار کرد، الجزایری ها تیم فلسطین را حتی بیشتر از تیم کشورشان تشویق کردند که باعث تعجب بینندگان این مسابقه شد.
الجزایری ها پیوسته از فلسطین حمایت کرده و جمله ای از مرحوم «هواری بومدین» رئیس جمهوری اسبق این کشور را تکرار می کنند که گفته بود:'ما با فلسطین هستیم، چه ظالم باشد چه مظلوم '

خاورم **2041**

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار خانواده شهدا:

جریان‌های سیاسی به دشمن میدان ندهند

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

حسن خسروجردی گفت: با تسویه ارزی ممکن است در فرآیند بازگشت پول دچار مشکل شویم نه اینکه پول نفت به خزانه برنگردد. بخش خصوصی توانایی صادرات نفت را داشته و باید شرایط را برای آن فراهم کرد.

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین