واردات نفت چین به بالاترین رقم در ۴ ماه گذشته رسید

عنوان

چین در ماه سپتامبر ۹.۰۵ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد یعنی کلا ۳۷.۱۲ میلیون تن که بالاترین مقدار واردات نفت از ماه مه میلادی بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چین در ماه سپتامبر 9.05 میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد یعنی کلا 37.12 میلیون تن که بالاترین مقدار واردات نفت از ماه مه میلادی بود.این مقدار 10 هزار بشکه بالاتر از واردات ماه اوت و سومین افزایش ماهانه بود. پالایشگاه های کوچک برای زمستان آماده می شوند.

در 9 ماهه اول سال میلادی جاری واردات نفت خام به چین 6 درصد افزایش یافت و به 8.98 میلیون بشکه در روز یا درکل به 336 میلیون تن رسید. دلیل آن هم افزایش تقاضای نفت چینی ها بود. البته این نگرانی وجود دارد که تقاضا در سال آینده به خاطر اشباع شدن سوخت داخلی کاهش یابد.

هرچند یک تاجر چینی به رویترز گفت فعالیت پالایشگاه ها در ماه گذشته بالا رفته که نشان دهنده افزایش تقاضا برای سوخت است. ولی برخی پالایشگاه های محلی نگرانند با افزایش قیمت نفت حاشیه سود کمتری خواهند داشت.

این مسائل به مشکلات پالایشگاه های کوچک چین اضافه می کند.پکن با اصلاح مالیاتی راه های کم کردن فشار مالیاتی پالایشگاه های مستقل را بست. در همان زمان ، دولت مرکزی تصمیم گرفت واردات نفت خام این پالایشگاه ها را برای سال آینده افزایش دهد که نشان دهنده افزایش تقاضاست.

منبع این افزایش واردات تغییرات جالبی کرده است. در اولین ماه میلادی جاری مشخص شد که چین واردات نفت از آمریکا را در ماه اوت به خاطر منازعات تجاری به صفر رسانده ولی در عوض توجه آن به شمال و نفت خام کانادا جمع شده است.

پالایشگاه های هند در حال خرید بیشتر و بیشتر نفت خام سنگین و ارزان قیمت کانادا هستند تا کمبود نفت سنگین ونزوئلا را جبران کنند. بخش راهسازی چین ، مشتری اصلی نفت سنگین ، در حال توسعه می باشد. نفت خام کانادا با تخفیف 50 سنتی نسبت به وست تگزاس اینترمدیت معامله می شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمه

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

سخنان جنجالی کیروش یا ترجمه جنجالی؟

گاهی موقع ترجمه‌کردن یک متن، مترجم به جمله‌ای برمی‌خورد که ابهام دارد یا کژتاب است و براساس شواهد متنی و فرامتنی هم نمی‌شود آن ابهام را برطرف کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

افزایش قیمت مسکن در سال 97 از تورم جلو زده است. حدود 500 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد. تنها راهکار برای حل این مشکلات، مالیات بر عایدی سرمایه است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

معاون موسسه نیاوران
تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید
ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس برای بی‌اثرکردن تحریم‌های آمریکا
مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس
نایب رئیس کنفدراسیون صادرات ایران
تحریم دلیل کاهش صادرات نیست
گوشت برزیلی در دست دلالان
گوشت قرمز به ۹۵هزارتومان می‌رسد
علی کاردر، مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت:
شرکت نفت زیان‌ده است
از ژن خوب تا چند شغله‌ها
۴۱ مشاور برای ۴ وزیر +جدول
روایت وزیر اسبق اقتصادی از نقش شیخ‌نشین‌ها در بازار ایران
فیلم: چگونه امارات در بازار ارز ایران خرابکاری می‌کند؟
کارشناس نفت و گاز در گفتگو با نسیم‌آنلاین:
فروش ریالی نفت در بورس مشکلی برای منابع ارزی کشور ایجاد نمی‌کند
چرا بودجه شرکتهای دولتی در مجلس بررسی نمی‌شود؟!
۶۰درصد بودجه برای ۴ شرکت دولتی!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین