واردات نفت چین به بالاترین رقم در ۴ ماه گذشته رسید

عنوان

چین در ماه سپتامبر ۹.۰۵ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد یعنی کلا ۳۷.۱۲ میلیون تن که بالاترین مقدار واردات نفت از ماه مه میلادی بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چین در ماه سپتامبر 9.05 میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد یعنی کلا 37.12 میلیون تن که بالاترین مقدار واردات نفت از ماه مه میلادی بود.این مقدار 10 هزار بشکه بالاتر از واردات ماه اوت و سومین افزایش ماهانه بود. پالایشگاه های کوچک برای زمستان آماده می شوند.

در 9 ماهه اول سال میلادی جاری واردات نفت خام به چین 6 درصد افزایش یافت و به 8.98 میلیون بشکه در روز یا درکل به 336 میلیون تن رسید. دلیل آن هم افزایش تقاضای نفت چینی ها بود. البته این نگرانی وجود دارد که تقاضا در سال آینده به خاطر اشباع شدن سوخت داخلی کاهش یابد.

هرچند یک تاجر چینی به رویترز گفت فعالیت پالایشگاه ها در ماه گذشته بالا رفته که نشان دهنده افزایش تقاضا برای سوخت است. ولی برخی پالایشگاه های محلی نگرانند با افزایش قیمت نفت حاشیه سود کمتری خواهند داشت.

این مسائل به مشکلات پالایشگاه های کوچک چین اضافه می کند.پکن با اصلاح مالیاتی راه های کم کردن فشار مالیاتی پالایشگاه های مستقل را بست. در همان زمان ، دولت مرکزی تصمیم گرفت واردات نفت خام این پالایشگاه ها را برای سال آینده افزایش دهد که نشان دهنده افزایش تقاضاست.

منبع این افزایش واردات تغییرات جالبی کرده است. در اولین ماه میلادی جاری مشخص شد که چین واردات نفت از آمریکا را در ماه اوت به خاطر منازعات تجاری به صفر رسانده ولی در عوض توجه آن به شمال و نفت خام کانادا جمع شده است.

پالایشگاه های هند در حال خرید بیشتر و بیشتر نفت خام سنگین و ارزان قیمت کانادا هستند تا کمبود نفت سنگین ونزوئلا را جبران کنند. بخش راهسازی چین ، مشتری اصلی نفت سنگین ، در حال توسعه می باشد. نفت خام کانادا با تخفیف 50 سنتی نسبت به وست تگزاس اینترمدیت معامله می شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

از بی نیازی به حمایت تا بی اعتنایی به مخاطب

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه قرارداد فاینانسی جدید ایران و برزیل
قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی
سود پتروشیمی‌ها از رانت ارزی چقدر است؟
عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 
شبکه کانون های تفکر ایران با ارسال نامه ای به وزیر نفت مطرح کرد
۵ پیشنهاد برای افزایش جذابیت و اثرگذاری سازوکار عرضه نفت در بورس
رییس هیات‌مدیره صنایع داروهای انسانی مطرح کرد:
دروغ آشکار آمریکایی‌ها درباره عدم تحریم دارویی ایران
حاشیه انتشار لیست اعضای هیات مدیره شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون
چند شغله‌های متخلف در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
جلیلی پس از بازدید از نمایشگاه بین المللی معدن:
نمی‌توانند با تحریم و فشار اقتصادی مانع پیشرفت و رشد ملت ما شوند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین