واردات نفت چین به بالاترین رقم در ۴ ماه گذشته رسید

عنوان

چین در ماه سپتامبر ۹.۰۵ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد یعنی کلا ۳۷.۱۲ میلیون تن که بالاترین مقدار واردات نفت از ماه مه میلادی بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چین در ماه سپتامبر 9.05 میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد یعنی کلا 37.12 میلیون تن که بالاترین مقدار واردات نفت از ماه مه میلادی بود.این مقدار 10 هزار بشکه بالاتر از واردات ماه اوت و سومین افزایش ماهانه بود. پالایشگاه های کوچک برای زمستان آماده می شوند.

در 9 ماهه اول سال میلادی جاری واردات نفت خام به چین 6 درصد افزایش یافت و به 8.98 میلیون بشکه در روز یا درکل به 336 میلیون تن رسید. دلیل آن هم افزایش تقاضای نفت چینی ها بود. البته این نگرانی وجود دارد که تقاضا در سال آینده به خاطر اشباع شدن سوخت داخلی کاهش یابد.

هرچند یک تاجر چینی به رویترز گفت فعالیت پالایشگاه ها در ماه گذشته بالا رفته که نشان دهنده افزایش تقاضا برای سوخت است. ولی برخی پالایشگاه های محلی نگرانند با افزایش قیمت نفت حاشیه سود کمتری خواهند داشت.

این مسائل به مشکلات پالایشگاه های کوچک چین اضافه می کند.پکن با اصلاح مالیاتی راه های کم کردن فشار مالیاتی پالایشگاه های مستقل را بست. در همان زمان ، دولت مرکزی تصمیم گرفت واردات نفت خام این پالایشگاه ها را برای سال آینده افزایش دهد که نشان دهنده افزایش تقاضاست.

منبع این افزایش واردات تغییرات جالبی کرده است. در اولین ماه میلادی جاری مشخص شد که چین واردات نفت از آمریکا را در ماه اوت به خاطر منازعات تجاری به صفر رسانده ولی در عوض توجه آن به شمال و نفت خام کانادا جمع شده است.

پالایشگاه های هند در حال خرید بیشتر و بیشتر نفت خام سنگین و ارزان قیمت کانادا هستند تا کمبود نفت سنگین ونزوئلا را جبران کنند. بخش راهسازی چین ، مشتری اصلی نفت سنگین ، در حال توسعه می باشد. نفت خام کانادا با تخفیف 50 سنتی نسبت به وست تگزاس اینترمدیت معامله می شود.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

اعتصاب غذا میان اسرای فلسطینی در اعتراض به عدم رعایت حقوقشان یا در اعتراض به یک موضوع سیاسی مسبوق به سابقه است. این شیوه اعتراضی در میان اسرای فلسطینی به این‌گونه است که تنها مقدار کمی آب و نمک مصرف می‌نمایند و به‌منظور تحقق خواسته خود دیگر نوشیدنی‌ها و غذاها را از سطح زندان جمع‌آوری می‌نمایند و یا افراد اعتصاب‌کننده تا تحقق خواسته‌های خود از خوردن غذا جز کمی آب و نمک امتناع می‌نمایند.

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌