هیئت اروپایی: تخریب روستای الخان الاحمر جنایت جنگی است

عنوان

هیئت کمیته روابط با فلسطین در پارلمان اروپا تاکید کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب روستای الخان الاحمر در سطح جنایت جنگی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های فلسطینی ، کمیته روابط با فلسطین در پارلمان اروپا با سفر به چادرهای تحصن برپا شده در روستای الخان الاحمر، با شماری از فعالان و مدافعان حقوق بشر و تحصن کنندگان ملاقات کرد. این هیئت اروپایی همچنین از مدرسه در معرض تخریب این روستا نیز بازدید کرد.

نکلس سلکوتس رئیس هیئت اروپایی تاکید کرد: پارلمان اروپا به مخالفت خود با تخریب و ویران کردن روستای الخان الاحمر و سایر تجمع های مسکونی ادامه خواهد داد.

وی افزود: ما همبستگی صادقانه خود با ملت فلسطین و مبارزه مستمر آن از چندین دهه پیش برای حمایت از آزادی، عدالت و برابری را ابراز می داریم و از حق فلسطینی ها در تعیین سرنوشت حمایت می کنیم و با استعمار و آپارتاید مخالفیم.

این مسئول اروپایی گفت: پارلمان اروپا هفته گذشته در مصوبه ای مخالفت خود را با حکم دادگاه عالی رژیم صهیونیستی ابراز داشت که اجازه ویران کردن این روستا را داده بود.

پارلمان اروپا خواهان دخالت فوری برای تضمین حفظ خانه های ساکنان الخان الاحمر شد.

سلکوتس تصریح کرد که هیئت پارلمان اروپا با ثابت قدمی و آشکارا برای دفاع از این تجمع های مسکونی تلاش خواهد کرد و کوچاندن قهری ساکنان تحت اشغال نقض خطرناک معاهده چهارم ژنو و در سطح جنایت جنگی است.

وی افزود: تنها هدف مسئولان اسرائیلی از صدور این احکام و احکام مشابه توسعه شهرک ها و تقسیم کرانه باختری رود اردن است. این بخشی از سیاست غیرقانونی توسعه شهرک های اسرائیلی است؛ همانطور که در قطعنامه 2334 شورای امنیت آمده است.

سلکوتس گفت: اتحادیه اروپا بارها بر حمایت خود از راهکار دو دولت تاکید کرده است. شهرک ها براساس قوانین بین المللی، غیرقانونی است و مانعی در روند صلح به شمار می رود.

وی تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید فوری و قاطعانه به دفاع از مواضع خود بپردازند که متکی بر قوانین بین المللی است.

در همین راستا، ولید عساف رئیس هیئت مقاومت در برابر دیوار حائل و شهرک سازی در کرانه باختری گفت: اسرائیل جنایت جنگی علیه مردم ما در الخان الاحمر مرتکب می شود. دادگاه کیفری بین المللی و معاهدات بین المللی این اقدام را جرم دانسته است. اشغالگران در تلاش برای کوچاندن ساکنان روستای الخان الاحمر برای سیطره بر این منطقه و شهرک سازی به منظور جلوگیری از تشکیل یک کشور فلسطینی مستقل هستند.

با ویران شدن روستای الخان الاحمر و اشغال آن توسط رژیم صهیونیستی و احداث و توسعه شهرک های صهیونیست نشین در این منطقه، شهر قدس از کرانه باختری جدا خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی کشور:

در این جنگ پیروزیم

بازهم تحریم!

در ادامه سیاست‌های خصمانه علیه ایران، دولت آمریکا اعلام کرده که حداقل ۲۰ بانک و شرکت ایرانی را تحریم کرده است.

پاشنه آشیل عرضه نفت در بورس

نگرانی زیادی درباره امکان اجرایی بودن تسویه ارزی 80 درصد مبلغ نفت خام فروخته شده در بورس و تبعات آن وجود دارد و در نتیجه، ضرورت دارد وزارت نفت هر چه سریعتر امکان تسویه 100 درصد ریالی این مبلغ را نیز فراهم کند.

در منطق آمریکایی واژه توافق بی معناست / خروج امریکا از برجام برای امتیازگیری بیشتر است

کارشناس مسائل سیاسی گفت:طبیعی است که درهر توافق یکسری امتیازات به طرف مقابل داده و یک سری امتیازات هم گرفته شود، اما در منطق آمریکایی توافق مفهومی ندارد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت
هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد
سید حسن نصرالله در نکوداشت مادر شهید عماد
برخی سران عرب به ترامپ جزیه می‌دهند
نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
ایزدی در تحلیل سفر روحانی به نیویورک مطرح کرد:
مذاکره، ابزار عملیات روانیِ آمریکا است
نگاهی به سپتامبر پر حادثه تاریخ فلسطین
چرا هزینه سازش بیشتر از مقاومت است؟
اولین مصاحبه بشار اسد با یک رسانه عربی پس از جنگ
سوریه بزودی نقش محوری عربی خود را بازخواهد یافت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین