هیئتی که مجوزش را امام حسین (ع) صادر کرد

عنوان

هیئت شهدای حرم، امسال برای نخستین بار برپایی عزای اباعبدالله (ع) را تجربه کرد هیئتی که ماجرای برگزاریش همه را شگفت زده کرد.

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛هر جا گلی از گلستان حسین (ع) است و عطر عزای سید الشهدا حقیقت وجودی انسان ها را در تمام نقاط دنیا تحت تاثیر خود قرار داده است. شب هفدم محرم الحرام 97 را در هیئتی بودیم که یادآور پیوند میان دو برهه از تاریخ شبیه به هم بود. هیئتی که پیوند شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم با شهدای عاشورا را برای عاشقان حسین (ع) تبیین می کرد.
وارد حسینیه شهدای بسیج که می شوید، مقبره الشهدا در مقابل شما قرار دارد. پس از ادای احترام به شهدا و با حال معنوی خاصی مهیای عزاداری در این هیئت می شویم. شب عزای حضرت علی اصغر (ع) بسیاری از مادران همراه کودکان نوزاد فضایی متفاوت را در حسینیه ایجاد کردند.


هیئت شهدای حرم امسال در منطقه جنوب شرقی تهران و در حسینیه شهدای بسیج برای نخستین بار برپایی عزای اباعبدالله (ع) را تجربه کرد. تجربه ای  جالب که داستان برگزاریش همه را شگفت زده کرد.

داستان از اربعین سال 96 آغاز شد. خادمان برگزار کننده این هیئت در پیاده روی اربعین و در جوار حرم مطهر امام حسین (ع) از ایشان خواهش کردند که توفیق هیئت داری و برپایی عزای سید الشهدا (ع) را در محله شان پیدا کنند.

هیئتی که قرار نبود، سه روز پیش از محرم 97 برپا شود
نخستین چراغ هیئت شهدای حرم، در نیمه شعبان و با تمسک به صاحب الزمان (عج) روشن شد و بچه های این هیئت پس از آن، آرزو می کردند که در دهه نخست محرم 97 بتوانند مراسم عزاداری سید الشهدا (ع) را بر پا کنند، اما در روز های پایانی ماه ذی الحجه مشکلات اقتصادی خادمان هیئت را از این کار منصرف کرد. یکی از خادمان نیت کرد که با توسل به شهدای مدافعان حرم که برخی از آن ها از دوستانش بودند، هیئت را برگزار کنند با این توسل و با عنایت اهل بیت (ع) هیئت شهدای حرم برپا شد.

حسین فرزندی از خادمان هیئت شهدای حرم در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: هیئت شهدای حرم این شب ها میزبان 2 تا سه هزار عاشق حسینی است. البته شب های نخست محرم، حدود هزار و پانصد نفر در هیئت حضور پیدا کردند. پیش بینی می کنیم که در روز عاشورا حدود 6 هزار نفر در این هیئت حضور پیدا کنند.

وی افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی توقع نداشتیم که از شب اول کمک های مردمی را جمع آوری کنیم که به همت مردم عزیز این اتفاق هم به خوبی رخ داد.

فرزندی در خصوص آغاز این هیئت اظهار کرد: نیمه شعبان افتتاحیه هیئت بود. از همان موقع تصمیم گرفتیم که جلسه ای در تراز انقلاب اسلامی بگیریم.

هیئتی که قرار نبود، سه روز پیش از محرم 97 برپا شود
این خادم امام حسین (ع) در خصوص نامگذاری این هیئت بیان کرد: برای نامگذاری هیئت وقت فراوانی گذاشتیم. پس از بررسی های مختلف متوجه شدیم که حضرت آقا در جلسات مختلف شهدای مدافع حرم را شهدای حرم خطاب می کنند. به همین دلیل و با وجود اینکه برخی از دوستان ما ار شهدای مدافع حرم بودند، اسم هیئت را شهدای حرم نامگذاری کردیم.

وی ادامه داد: با پشتوانه شهدا این هیئت را برپا کردیم.روزی که کار های مقدماتی را شروع کردیم، خدا شاهد است که یک هزار تومانی نداشتیم. انقدر زیر فشار اقتصادی بودیم که می خواستیم از این کار منصرف شویم. تا پانزده روز مانده به محرم از برپایی مراسم نا امید بودیم که یکی از دوستان گفت: چون نیت کرده ایم باید کار را جلو ببریم.

فرزندی در ادامه گفت: ما سه روز قبل از محرم نامه ای به سازمان صدا و سیما ارسال کردیم که در عین ناباوری سه شبکه دو، سه و پنج به ما آنتن دادند. خدا را شکر پخش تلویزیونی به معرفی هیئت کمک کرد.

هیئتی که قرار نبود، سه روز پیش از محرم 97 برپا شود
فرزندی در خصوص برنامه های اجرایی هیئت و وجوه خاص آن گفت: تمامی برنامه های ما شبیه دیگر هیئت هاست. ابتدا با قرائت قرآن و زیارت عاشورا مراسم را آغاز می کنیم، سپس 20 دقیقه احکام شرعی گفته می شود که شاید این بخش در هیئت ما پر رنگ تر از دیگر هیئت هاست. بعد از آن  حدود 30 دقیقه حجت الاسلام والمسلمین سید حسین آقا میری سخنرانی می کنند و در پایان ابوذر بیوکافی به مداحی می پردازند.

اگر شما دوستداران حسین (ع) می خواهید فضایی مخلصانه با حضور جوانان عاشق اهل بیت (ع)، سخنرانی پر محتوا و مداحی شنیدنی را تجربه کنید، سری به هیئت شهدای حرم بزنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شکرگزاری وجود مسیح علی‌نژاد باشیم
از انصارحزب الله تا مسیح علی نژاد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم ویژه هفته دفاع مقدس:
در روایت دفاع مقدس روح مجاهدت وشکست‌ناپذیری ملت ایران متبلور باشد
حجت الاسلام پناهیان در نهمین شب از سوگواره هنر و حماسه:
پاداش و کنترل آدم را ضعیف می‌کند.
حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:
نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین