نمایندگان مجلس دانش‌آموزی بر حمایت از کالای ایرانی هم‌پیمان شدند+میثا‌ق‌نامه

عنوان

نمایندگان هشتمین دوره مجلس دانش‌آموزی در راستای تأکید بر اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی»، با تنظیم و امضای میثاق‌نامه‌ای با یکدیگر هم‌پیمان شدند.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، نمایندگان هشتمین دوره مجلس دانش آموزی در راستای تأکید بر اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی» با تنظیم و امضای میثاق نامه ای با یکدیگر هم پیمان شدند.

مجلس دانش آموزی که نهادی صنفی و مشورتی در ساختار آموزش و پروش است به نمایندگی از 13 میلیون دانش آموز با امضای این میثاق نامه خواستار توجه و اجرایی کردن شعار راهبردی سال «حمایت از کالای ایرانی» شدند.

در بخشی از این میثاق نامه آمده است: ما دانش آموزان نماینده در مجلس دانش آموزی بر اساس حس مسئولیت پذیری و اشتیاق به رشد و تعالی این مرز و بوم با الهام از تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب با شعال سال امسال با یکدیگر هم پیمان می شویم که:

1- بر خرید کالای ایرانی و ترجیح استفاده از خدمات هم میهنا ن مان، غیرتمندانه و متعصبانه و با نگاهی وظیفه مندانه به این وسیله بر رونق اقتصادی کشور عزیزمان بیفزاییم.

2- در مقابل فرهنگ استفاده از مصنوعات خارجی و تفاخر به نشان های تجاری غیر ایرانی بایستیم و سعی کنیم که در مدارس مان برای مقابله با این فرهنگ مؤثر باشیم.

3- سبک زندگی خود را مبتنی بر پرهیز از تجمل و اسراف پایه گذاری کنیم و با صرفه جویی در منابع ملی، آینده روشن تری را برای سرمایه ملی و اقتصادی جامعه رقم بزنیم.

4- با نگاه مهارت آموزانه به آموزش های مدرسه، در حوزه تولید دانش و کاربرد مسیر یادگیری خود را در جریانی که به توسعه علم و کارآفرینی منجر می گردد، قرار دهیم.

مجلس دانش آموزی که از سال 1380 از طریق انتخابات میان دانش آموزان تشکیل شد، 150 نماینده دختر و پسر از سراسر کشور دارد.

این مجلس هر سال حداقل 2 نشست سراسری رسمی با حضور مسئولین عالی رتبه کشوری برگزار می کند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

پاسخ رسمی دولت به عدم خرید نفت ایران توسط کره جنوبی

واردات برخی کالاهای کره‌ای به کشور ممنوع شده است

سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان بدست یکدیگر است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد.

سفره مردم نصف شده است

ما 5 بازار اصلی در کشور داریم که با بی تدبیری و ضعف مدیریت دولت دچار بی‌ثباتی شده است. این 5 بازار عبارتند از: ارز، سکه و طلا، خودرو، مسکن و مواد غذایی.

ائتلاف سه‌ضلعی «المالکی، النجیفی و الفیاض» قوای سه گانه عراق را فتح می‌کند؟

طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴، نوری المالکی و اسامه النجیفی به ترتیب نخست وزیر و رئیس پارلمان بوده و دو قطب اصلی تقابل را در ساحت سیاسی عراق ایجاد کرده بودند. اختلافات میان این دو به حدی بالا گرفته بود که زمینه ورود داعش به عراق و اشغال سرزمینی را فراهم کرد و حتی تا همین چند روز قبل، هواداران این دو نفر، دیگری را مسئول اشغال موصل توسط داعش معرفی می‌کردند!

مهم‌ترین مطالب سرویس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛
ابتلای ۸۷ نفر به ایدز در روستای درگز صحت ندارد/ بهزیستی به وظایفش عمل کند
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛
هزینه بیمه روستائیان و عشایر روزی یک عدد تخم مرغ است
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد؛
احداث زباله‌سوز ۳۲۰۰ تنی در آینده‌ای نزدیک در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین