نمایندگان مجلس دانش‌آموزی بر حمایت از کالای ایرانی هم‌پیمان شدند+میثا‌ق‌نامه

عنوان

نمایندگان هشتمین دوره مجلس دانش‌آموزی در راستای تأکید بر اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی»، با تنظیم و امضای میثاق‌نامه‌ای با یکدیگر هم‌پیمان شدند.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، نمایندگان هشتمین دوره مجلس دانش آموزی در راستای تأکید بر اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری مبنی بر «حمایت از کالای ایرانی» با تنظیم و امضای میثاق نامه ای با یکدیگر هم پیمان شدند.

مجلس دانش آموزی که نهادی صنفی و مشورتی در ساختار آموزش و پروش است به نمایندگی از 13 میلیون دانش آموز با امضای این میثاق نامه خواستار توجه و اجرایی کردن شعار راهبردی سال «حمایت از کالای ایرانی» شدند.

در بخشی از این میثاق نامه آمده است: ما دانش آموزان نماینده در مجلس دانش آموزی بر اساس حس مسئولیت پذیری و اشتیاق به رشد و تعالی این مرز و بوم با الهام از تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب با شعال سال امسال با یکدیگر هم پیمان می شویم که:

1- بر خرید کالای ایرانی و ترجیح استفاده از خدمات هم میهنا ن مان، غیرتمندانه و متعصبانه و با نگاهی وظیفه مندانه به این وسیله بر رونق اقتصادی کشور عزیزمان بیفزاییم.

2- در مقابل فرهنگ استفاده از مصنوعات خارجی و تفاخر به نشان های تجاری غیر ایرانی بایستیم و سعی کنیم که در مدارس مان برای مقابله با این فرهنگ مؤثر باشیم.

3- سبک زندگی خود را مبتنی بر پرهیز از تجمل و اسراف پایه گذاری کنیم و با صرفه جویی در منابع ملی، آینده روشن تری را برای سرمایه ملی و اقتصادی جامعه رقم بزنیم.

4- با نگاه مهارت آموزانه به آموزش های مدرسه، در حوزه تولید دانش و کاربرد مسیر یادگیری خود را در جریانی که به توسعه علم و کارآفرینی منجر می گردد، قرار دهیم.

مجلس دانش آموزی که از سال 1380 از طریق انتخابات میان دانش آموزان تشکیل شد، 150 نماینده دختر و پسر از سراسر کشور دارد.

این مجلس هر سال حداقل 2 نشست سراسری رسمی با حضور مسئولین عالی رتبه کشوری برگزار می کند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین گره گشا خواهد بود؟

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

مطالبات ایران از آمریکا

بی اعتنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی و تلاش برای تخریب هرگونه قانونمندی در نظام بین‌المللی یکی دیگر از وجوه بارز سیاست خارجی دولت کنونی آمریکا است. تا آنجا که حتی مطابق گزارشهای خبری، نمایندگان آمریکا در جریان مذاکره بر سر بیانیه نشست گروه 7 در کانادا، با ذکر عبارتی مبنی بر لزوم اعتلای "نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون"  مخالفت کرده بودند. دولت ترامپ این رویه مخرب خود را با نفی اصل بنیادی "وفا به عهد" آغاز کرد.

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین