رئیس رسانه ملی در اختتامیه اجلاس سراسری رسانه:

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با هدف خودکفایی فنی در صنعت رسانه دنبال می‌شود

عنوان

رئیس سازمان صدا و سیما بر حمایت و تعامل بیشتر با شرکت‌های دانش بنیان در جهت رفع نیازهای فنی این سازمان تاکید کرد.

به گزارش  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی سازمان صدا و سیما؛ رئیس سازمان صدا و سیما در مراسم اختتامیه چهاردهمین اجلاس سراسری رسانه، نهضت تولید محتوا در فضای مجازی را در صدر برنامه های درحال اجرای رسانه ملی دانست و گفت: در آینده شاهد پیشرفت بیش تر در فضای مجازی خواهیم بود و این نظریه را به اثبات می رسانیم که برودکست ها باید بمانند و با حداکثر استفاده از فضای مجازی، خود را بیش تر در معرض دید مخاطب قرار دهند.

عبدالعلی علی عسکری با بیان اینکه باید برای استفاده از تولیدات کاربران در فضای مجازی برنامه ای دقیق داشته باشیم، گفت: بعد از پشت سر گذاشتن تولیدات حرفه ای در فضای مجازی در آینده با تولیدات نیمه حرفه ای، به ویژه تولیدات ویژه کاربران مواجه خواهیم بود و متخصصان فنی ما باید خود را برای این موضوع و استفاده از این تولیدات آماده کنند.

رئیس سازمان صدا و سیما اهتمام به مطالعات راهبردی در حوزه فنی و آینده پژوهی و طراحی بهتر برای آینده را از اولویت های معاونت توسعه و فناوری رسانه دانست و افزود: تلاش برای تولید علم در همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی و اهمیت دادن به خلاقیت، نوآوری و هوشمندی در موج آفرینی از اهم برنامه های آینده ما در رسانه ملی خواهد بود.

ضرورت درهم تنیدگی حوزه فنی با حوزه محتوا

علی عسکری بر حمایت از خودکفایی در صنعت رسانه و همکاری با شرکت های دانش بنیان تأکید و تصریح کرد: در حال حاضر صدا و سیما 90 درصد تجهیزات مورد نیاز خود را به همین شرکت های داخلی سفارش می دهد و حمایت از این شرکت ها را وظیفه خود می داند.

او به کیفیت بالای آثار ارائه شده در نمایشگاه فن آوری های نوین رسانه در بخش جنبی این همایش اشاره کرد و افزود: فن آوری های ارائه شده در بسیاری از موارد در مقایسه با نمونه هایی که شرکتهای بزرگ دنیا ارائه می کنند از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و میهمانان خارجی اجلاس هم از اینکه مهندسان ما موفق به دست یابی به تولید این تجهیزات شده اند، متعجب هستند.

رئیس سازمان صدا و سیما جذب و تربیت نیروی متخصص، متعهد و انقلابی را از دیگر برنامه های مهم رسانه ملی خواند و با بیان اینکه حوزه فنی باید درهم تنیدگی اش را با حوزه محتوا بیش تر کند، گفت: برنامه ریزی برای مقابله با بحران های پیش بینی نشده، ساماندهی مراکز داده، آرشیو دیجیتال و یکپارچه سازی آن در سازمان از دیگر برنامه های ما خواهد بود.

علی عسکری به مخاطب بیش از 80 درصدی تلویزیون و بیش از 33 درصدی رادیو اشاره کرد و افزود: در فضایی که رسانه های مجازی و ماهواره ها بزرگ ترین تهاجم فرهنگی تاریخ را به سمت ملت ایران دارند، چنین مخاطبی نشانه اثرگذاری سازمان صداوسیماست.

رئیس سازمان صداوسیما برای ارتقای جایگاه رسانه ملی و تبدیل شدن آن به رسانه جهانی تأکید و تصریح کرد: سازمان صداوسیما حدود 66 شبکه تلویزیونی و 90 شبکه رادیویی دارد و یکی از بزرگ ترین سازمان های برودکست دنیاست.

او افزود: رسانه ملی یکی از پاکیزه ترین، قدرتمندترین و اثرگذارترین رسانه هاست و باید همچنان به سمت پیشرفت حرکت کند، چراکه هنوز با نقطه مطلوب فاصله دارد.

وظیفه سنگین رسانه ملی برای مهار آسیب های فضای مجازی

رئیس سازمان صداوسیما به آسیب های فضای مجازی و اینترنت اشاره و تصریح کرد: باید در عین استفاده از ظرفیت های فراوان شبکه جهانی اینترنت و فضای مجازی، آسیب های آن را مهار کنیم که در این میدان سخت وظیفه رسانه ملی بسیار سنگین است.

او با بیان اینکه رسانه ملی همواره در کنار ملت ایران از زمان انقلاب، جنگ و پس از جنگ حضور داشته است، گفت: صداوسیما همواره با مردم خندیده و گریسته است و این پیوند همیشگی است و تقویت خواهد شد.

عبدالعلی علی عسکری به شکست دشمن در جنگ در مقابل ملت ایران اشاره کرد و گفت: نظام سلطه بعد از شکست در این جنگ با هجوم به فرهنگ این ملت، جنگی بزرگ را در عرصه نرم آغاز کرده است که همچنان ادامه دارد و از آنجا که رسانه ملی دارای قدرت فراوانی در حفظ فرهنگ و هویت ملت ایران بوده است، آن ها همیشه تلاش کرده اند که این رسانه، میدان دار صحنه فرهنگ کشور نباشد.

رئیس سازمان صدا و سیما به پیشرفت های شرکت های دانش بنیان همکاری کننده با صداوسیما در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: این شرکت های دانش بنیان در تراز جهانی کار می کنند و همپای آن ها در سراسر دنیا، به عدد انگشتان دست هم نمی رسند و این نشانه توانمندی جوانان این مملکت است.

او با بیان اینکه ارتباطات سازمان صداوسیما در عرصه بین الملل فراوان است، گفت: همان طور که حضور چهره های بین المللی در عرصه رسانه را در این همایش می بینیم، امیدواریم این همکاری ها و تعاملات هر روز بیش از گذشته گسترش یابد.

شایان ذکر است؛ در عصر دومین روز از برگزاری اجلاس چهاردهم، دكتر علی عسكری، پیش از حضور در مراسم اختتامیه چهاردهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه، از نمایشگاه خودكفایی رسانه بازدید و از چهار طرح دانش‎بنیان از مجموعه دستاوردهای بومی سازی بخش فنی صنعت رسانه كشور، رونمایی كرد.

فرستنده دیجیتال تلویزیونی، با توان 6 كیلووات برای بهره‎برداری از ایستگاه پرقدرت تلویزیونی برج میلاد به سفارش اداره كل فرستنده‎های تلویزیونی و رادیویی اف.ام ، طراحی و ساخت آنتن پارابولیك 8GHZ High Performance محصول شركت آنتن كار با كاربری ارتباط لینك های مایكرویو به سفارش اداره كل ارتباطات زمینی ، تقویت كننده SSPB KU-Band با توان 250 وات با كاربری استفاده در ارسال ماهواره محصول شركت تكتا به سفارش اداره كل تحقیقات و جهاد خودكفایی ، سامانه تلویزیون اجتماعی محصول شركت فنا موج افرند البرز با كاربری در رژی پخش، استودیوهای برنامه، به سفارش اداره كل رسانه های نوین از جمله این محصولات بوده است. سازمان صداوسیما كه از سال1375، تولید ملی و خودكفایی در محصولات راهبردی فنی مربوط به خود را به عنوان هدف تعریف كرده است، امسال نیز در چهاردهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه به منظور معرفی تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در این زمینه، نمایشگاه دستاوردهای بومی سازی و خودكفایی فنی صنعت رسانه را برگزار كرد.

هدف اصلی این نمایشگاه، معرفی دستاوردهای بومی سازی بخش فنی صنعت رسانه كشور و معرفی توانمندی های متخصصان ایرانی در بومی سازی دانش فنی و مهندسی و ساخت قطعات و تجهیزات این صنعت بود.

گفتنی است؛ چهاردهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه روزهای سه شنبه و چهارشنبه، 21 و 22 آذر در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛
چهار جایگاه نقش‌آفرینی دختر در خانواده چیست؟
حق‌شناس در بازدید از خانه کتاب خبر داد؛
راه‌اندازی پهنه فرهنگی رودکی در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین