معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران خبر داد

اجرای طرح شناسایی و آموزش اولیای نوآموزان دیرآموز

عنوان

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از اجرای برنامه مداخله بهنگام در طرح سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی با هدف شناسایی و آموزش اولیای نوآموزان دیرآموز در سراسر استان خبر داد.

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در خصوص طرح شناسایی و آموزش اولیای نوآموزان دیرآموز، اظهار داشت: هدف از اجرای این برنامه، شناسایی به موقع نوآموزان دیرآموز جهت پیشگیری از مشکلات یادگیری است.

وی افزود: تسهیل فرآیند آموزش، تقویت تعامل اجتماعی، آگاهی بخشی به مربیان و خانواده ها در خصوص نحوه برخورد و تعامل با این دانش آموزان و همچنین استفاده از خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره از دیگر ویژگی های مهم این طرح است.

احسانی با اشاره به اینکه سال گذشته این طرح به صورت آزمایشی در نواحی 1 و 2 شهرری برگزار شد، تأکید کرد: با توجه به دستاوردهای مهم آن از جمله بالا رفتن کیفیت یادگیری این دسته از کودکان و ایجاد رضایت در خانواده ها، اداره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی با همکاری اداره استثنایی به شناسایی و پوشش 100 درصدی مراکز پیش دبستانی اقدام کردند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خاطرنشان کرد: اولیای نوآموزان پیش دبستانی بهتر است، جهت بهره مندی از این خدمات، از ثبت نام فرزندان خود در مراکز پیش دبستانی غیر مجاز و خارج از حوزه آموزش و پرورش پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: نوآموزان ثبت نام شده در مراکز پیش دبستانی زیر نظر آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی جاری می توانند در طول ایام تابستان جهت استفاده از خدمات تخصصی و مشاوره ای به پایگاه های سنجش دایر در سطح استان مراجعه کنند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت تصویری از دلتنگی‌های یک شهر برای شهید مدافع حرم

ورود پیکر شهید حججی به کشور

چقدر گریه‌کن کهنه‌کار داری تو

گفتگویی شنیدنی و متفاوت با شاعران سرشناس کشور همراه با شعرخوانی و مقتل‌خوانی آن‌ها که در دهه اول محرم هر روز یک قسمت از آن در «نسیم آنلاین» منتشر خواهد شد. در این قسمت شعرخوانی، مقتل خوانی و گفتگویی با میلاد عرفانی را خواهید دید.

از سندسازی باشگاه تا 1 میلیارد و 150 میلیون پول گمشده

برنامه نود در گزارشی به ماجرای محرومیت باشگاه پرسپولیس و مهدی طارمی پرداخته است.

بوی اسرائیل به مشامم می‌رسه...

به بهانه همه پرسی در کردستان عراق و زمزمه های جدایی اقلیم کردستان، سکانس مذاکره شهید چمران با سرکرده تجزیه‌طلبان کردستان در فیلم "چ" در «نسیم آنلاین» منتشر شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

سردار اشتری در حاشیه بازدید از پاسگاه مرزی خسروی؛
تحرکات گروهک های تروریستی در آن سوی مرزها خنثی می‌شود
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:
کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین