داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اقتصاد-مقاومتی
زنگ خطر امنیت غذایی در سایه واردات گندم
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

گندم به‌عنوان مهم‌ترین کالای استراتژیک در جهان یکی از محصولاتی است که بیشتر کشورها برای تولید و خودکفایی در آن برنامه‌های مشخصی در بخش کشاورزی دارند. که در کشور به دلیل عدم حمایت از کشاورزان داخلی در بحث خرید تضمینی گندم در سال ۹۸ از خودکفایی گندم به وارد کننده گندم تبدیل شدیم.

۷۰۰ میلیارد دلار با کشور چین زمینه همکاری اقتصادی وجود دارد
۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

کشور چین دو هزار میلیارد دلار واردات دارد، این فرصت و پتانسیل خوبی است، چرا که از این رقم حدود ۷۰۰ میلیارد دلار در ایران زمینه همکاری وجود دارد.

وام ازدواج به ۴۰ میلیون تومان افزایش یابد
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در نامه ای به اعضای کمیسیون تلفیق مجلس، ضمن ارائه پیشنهاد افزایش وام ازدواج به ۴۰ میلیون تومان و تخصیص وام فرزندآوری ۱۰ میلیون تومانی در لایحه بودجه ۹۹، اعلام کرد: امکان پرداخت این تسهیلات از محل منابع قرض الحسنه مردم در بانک ها وجود دارد.

فیلم: درس دیپلماسی توسط بازیگران نوجوان فیلم «۲۳ نفر»
۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

نسیم آنلاین: توضیح یک خطی درباره این فیلم به روایت بازیگران آن که درسی بزرگ به همراه داشت.

«عدالت»؛ سوسیالیسم نیست
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲

در اندیشه‌ی رهبر انقلاب اسلامی عدالت و پیشرفت دو ارزشی هستند که باید در کنار یکدیگر مورد توجه و اهتمام قرار گیرند. هر یک از این دو بدون دیگری ناقص است: «بدون عدالت، پیشرفت مفهومی ندارد و بدون پیشرفت هم عدالت مفهوم درستی پیدا نمیکند؛ باید هم پیشرفت باشد و هم عدالت.»

معضل اقتصاد ایران «اقتصادی» نیست، بلکه «اجتماعی» است
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

یک اقتصاددان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت:‌ مشکل اقتصاد کشور به نظام اداری و ساختارها باز می‌گردد و از طرفی نظام پولی و مالی با حرف زدن اصلاح نمی‌شود.

فرآیند تصویب شتابزده لایحه تجارت موجب افزایش پرونده‌های قضایی می‌شود
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵

انجمن صنفی کارفرمایی صندوق‌ها و نهادهای سرمایه گذاری خطر پذیر کشور با ارسال نامه ای به رئیس دستگاه قضا، ضمن انتقاد از فرآیند تصویب لایحه تجارت، خواستار بررسی ابعاد حقوقی لایحه تجارت و جلوگیری از تصویب شتابزده آن، توسط قوه قضائیه شد.

گران کردن بنزین معنای اقتصاد مقاومتی نمی‌دهد
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

نماینده مردم دامغان در مجلس گفت: صادرات کشاورزی و فرآورده‌های پتروشیمی به کشورهای همسایه و برداشت از مخازن مشترک، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است نه گران کردن بنزین و آب و برق.

بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸

صبح امروز رهبر انقلاب از نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر، بازدید کردند.

پژمانفر: تشکیل وزارت بازرگانی خلاف قانون است
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰

نماینده مردم مشهد در مجلس در نامه‌ای به اعضای هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست‌های نظام، به بررسی مغایرت‌های آشکار تشکیل وزارت بازرگانی با اسناد بالادستی و اعلام آن به شورای نگهبان تاکید کرد.