داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار cng
خودروهای عمومی برای دوگانه‌سوز شدن کمک بلاعوض دریافت می‌کنند
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

شورای اقتصاد تصویب کرد که برای تبدیل خودروهای عمومی و مسافر بر شخصی بنزین‌سوز به سی‌ان‌جی‌‌سوز، اصل و فرع تسهیلات مالی را که به مالکان خودروها یا کارخانه‌ها پرداخت می‌شود، تضمین و بازپرداخت کند.

در کل سیستان و بلوچستان فقط یک پمپ گاز CNG وجود دارد!
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سیستان و بلوچستان از کمترین امکانات حمل و نقل عمومی برخوردار نیست گفت: مسافت از شمال این استان تا جنوب آن ۱۲۰۰ کیلومتر است و فقط یک پمپ گاز سی ان جی وجود دارد؛ جای تعجب است که سهمیه خودروهای دوگانه سوز در این استان ۳۰ لیتر است.

مصرف CNG به ۲۱ میلیون متر مکعب در روز رسید
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش روزانه ۲ میلیون مترمکعبی مصرف سی‌ان‌جی در کشور هم‌زمان با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم مصرف سی‌ان‌جی در کشور با اجرای این طرح به روزانه ۲۴ میلیون مترمکعب برسد.

افت و خیز نصب سی.ان.جی
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲

بسیاری از شهروندان پس از سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین، تمایل بیشتری به استفاده از سوخت سی.ان.جی و دوگانه‌سوز کردن خودروها پیدا کرده‌اند اما این روند در خراسان جنوبی با افت و اخیزهایی مواجه است.

مروری بر داستان کارت سوخت، نمونه‌ای از تصمیم‌گیری‌ها در وزارت نفت
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

مروری بر نحوه مواجه وزارت نفت با مقوله کارت سوخت نشان می‌دهد که این وزارتخانه نه تنها، هیچ استراتژی معینی در قبال مدیریت و کنترل و اصلاح مصرف سوخت ندارد، بلکه این ناکارامدی و سیاسی‌کاری در قبال یکی مهم ترین سیاست‌های کلان اقتصادی کشور یعنی اصلاح الگوی مصرف، سبب شده است که هزینه‌های فراوانی به همین دلیل بر کشور وارد شود.

آیا واقعا «بنزین» در ایران ارزان است؟ +جدول
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

مرکز پژوهش‌های مجلس در جدیدترین گزارش خود عنوان کرده است که با اینکه قیمت سوخت در ایران در مقیاس جهانی پایین‌ترین قیمت دلاری را دارد، اما برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه برحسب نسبتی از درآمدها، چندان ارزان نیست و برای افزایش قیمت سوخت باید ملاحظات خاصی در نظر گرفته شود.