داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
عرفه و آغوش باز دوست
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

امام ‫صادق(ع) فرمود: «منْ‏ لم‏ یغْفَرْ لَهُ‏ فِی‏ شَهْر رمَضان لَم یُغْفَرْ إِلَی قَابِلٍ إِلَّا أنْ یَشْهَد عَرفَة»؛ کسانی که از مغفرت ماه مبارک رمضان بهره نگرفتند بهترین فرصت شان عرفه است.

فیلم: خدا توبه کننده را دوست دارد
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵

نسیم آنلاین: روایت حجت‌الاسلام فاطمی‌نیا از فرصت مناسب ماه رمضان برای توبه و استغفار

مسئولان باید در مواسات پیشتاز باشند
۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳

همۀ مردم بایستی اهل مواسات باشند. اما مواسات بر بعضی‌ها واجب‌تر است: علما، اساتیدِ دانشگاه، مسئولین و فرهنگ‌سازان در مواسات باید پیشتاز باشند. این‌که در انجام مواسات، مسئولین از بیت المال برای حل مشکل گرفتاران منبعی را اختصاص می‌دهند، خیلی کار ارزشمند و خوبی است، چون بعضی‌ها بخاطر روحیه بخل حتی حاضر نیستند از بیت المال هم ببخشند امیر المومنین(ع) به مالک اشتر فرمود مشاورت بخیل نباشد. قرآن می‌گوید: «وَیَمْنَعُونَ الْمَاعُونَ» (۹) بعضی‌ها مانع کار خیر می‌شوند.

حضرت آدم چه نمازی خواند و سپس توبه کرد؟
۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵

حضرت آدم (ع) کدام نماز را خواند و سپس توبه کرد؟ در ادامه پاسخ این سوال را بخوانید.

افرادی که خدا آن‌ها را نمی‌بخشد
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵

چه کسانی مورد غضب و خشم خدا می‌گیرند؟ و خداوند با تمام مهربان بودنش آن‌ها را نمی‌بخشد؟ در ادامه درباره افرادی که توسط خدا بخشیده نمی‌شوند، بخوانید.

احتمال دارد که خدا گناه ما را پس از توبه نبخشد؟
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵

آیا این احتمال وجود دارد که خدا پس از توبه گناه انسان را نبخشد؟ چگونه می‌توانیم بفهمیم که توبه ما حقیقی بوده و خدا آن را پذیرفته است؟

چرا پیامبران و ائمه توبه و استغفار می‌کردند؟
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰

از پیامبران و ائمه اطهار دعاهای بسیاری نقل شده که به توبه و استغفار مشغول هستند. اما چرا پیامبران و ائمه اطهار با وجود معصومیت توبه و استغفار می‌کردند؟