داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار رمز-یکبار-مصرف
راه اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه ۱۷ دی ماه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی در زمان خرید‌های اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

بازی جدید بانک‌ها برای ارسال پیامک رمز پویا
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

مهلت پایان دی برای عملیاتی کردن کامل رمز پویا و اصلاح ساختار ارسال رمز از طریق پیامک در حالی برای نظام بانکی تعیین شده که گزینه «فعالسازی رمز پویا از طریق پیامک» در ATMها حذف شده است.

دریافت رمز دوم پویا پیامکی رایگان است
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

بانک مرکزی تاکید کرد:دریافت پیامک رمز دوم پویا تحت عنوان سامانه هدایت رمز یکبار مصرف که در تمامی بانک‌ها پیاده سازی شده،کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان هزینه‌ای برای مشتریان به دنبال ندارد.

دریافت رمز پویای برخی بانکها پولی شد
۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

اگرچه بانک مرکزی اعلام کرده دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک، هزینه‌ای به دوش مشتریان نمی‌گذارد اما اپراتورها هزینه پیامک را از حساب مشتری کم می‌کنند.

چرا رمز دوم یکبار مصرف شد؟
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

یک کارشناس بانکی معتقد است که عدم دقت کافی مشتریان بانکی به اطلاع‌رسانی در خصوص استفاده از کارت‌های بانکی سبب افزایش حجم پرونده‌های فیشینگ شده و در همین راستا طرح رمز دوم پویا راه‌اندازی شده است.

مردم سریع‌تر رمز دوم یکبار مصرف خود را فعال کنند
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

رئیس پلیس فتا نیروی انتظامی گفت: از آنجا که ۶۵ درصد جرائم سایبری کشور در حوزه فیشینگ رخ می‌دهد، ضرورت دارد تا هموطنان هرچه زودتر نسبت به فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف حساب‌های اینترنتی خود اقدام کنند.

رمز دوم کارت های بانکی از اول دی غیرفعال می شود
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴

مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی بانک مرکزی، رمز دوم ایستای کارت های بانکی از اول دی ماه غیرفعال خواهد شد.

همتی: دریافت رمز دوم یکبار مصرف هزینه اى ندارد
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

رئیس کل بانک مرکزی گفت: دریافت رمز دوم یکبار مصرف هزینه اى ندارد.

فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی برای کاربران بانکی اجباری خواهد بود
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف می‌تواند امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش دهد، گفت: فعالسازی رمز پویا از ابتدای دی ماه اجباری خواهد بود.

انجام تراکنش‌های بانکی فقط با رمز پویا امکان‌پذیر است
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

به گفته رئیس‌کل بانک مرکزی اتصال همه بانک‌ها به سیستم متمرکز پیامکی بانک مرکزی تا دی‌ماه زمان می‌برد و اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا تا آن زمان امکان‌پذیر نیست؛ حال آن‌که برخی بانک‌ها استفاده از این خدمات را اجباری کرده‌اند که در این میان بانک مرکزی هم نهایتا اجرای این امر را تا دی ماه اجباری اعلام کرد و از مشتریان خواست که اقدامات لازم را انجام دهند.