داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار حضرت-مهدی-عج-
دو دلیل غیبت امام زمان (عج)
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸

حجت الاسلام هژبری در خصوص دلایل موثر در غیبت امام زمان (عج) گفت:۲ عامل در غیبت حضرت صاحب الزمان تاثیرگذار است.

حضرت مهدی (عج) از نسل امام حسن مجتبی (ع) است یا امام حسین (ع)؟
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵

حضرت مهدی (عج) از نسل امام حسن مجتبی (ع) است یا از نسل امام حسین (ع)؟ گفته می‌شود که اهل سنت معتقد هستند که حضرت مهدی (عج) از نسل امام حسن (ع) است. در ادامه پاسخ به این سوال را بخوانید.

یاران امام زمان (عج) در زمان غیبت می‌دانند که جزو یاران ایشان هستند؟
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

یاران امام زمان (عج) بنابر روایات ۳۱۳ نفر هستند. آیا یاران امام زمان (عج) خودشان از این موضوع باخبر هستند که جزو یاران حضرت مهدی (عج) هستند؟ یا در زمان ظهور از این موضوع مطلع خواهند شد؟

امام زمان (عج) بعد از ظهور مردم را مجبور به پذیرش اسلام می‌کنند؟
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰

یکی از سوالات پیرامون ظهور امام زمان (عج) این است که آیا مهدی موعود (عج) پس از ظهور همه مردم را مجبور به پذیرش دین اسلام می‌کند؟ درباره دوران پس از ظهور حضرت مهدی (عج) و دین مردم بعضی روایات خاصی نقل می‌کنند که در ادامه در این باره می‌خوانید.

چه کسانی با امام زمان (عج) در ارتباط هستند؟
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۵

در حال حاضر آیا کسانی هستند که با امام زمان (عج) در ارتباط باشند؟ چه افرادی می‌توانند امام زمان (ع) را ملاقات کنند و به دیدار ایشان بروند؟ درباره کسانی که با امام زمان (عج) در ارتباط هستند، اینجا بخوانید.

امام زمان (عج) با هر گناه ما اشک می‌ریزد؟
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵

آیا امام زمان (عج) با هر گناهی که ما مرتکب می‌شویم، اشک می‌ریزد و اندوهگین می‌شود؟ چنین چیزی صحت دارد که حضرت مهدی (عج) با هر گناهی که مسلمانان انجام می‌دهیم، افسرده می‌شود؟

امام زمان (عج) چگونه در ۵ سالگی امام شدند؟
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵

بنابر آنچه در روایات آمده، امام زمان (عج) در پنج سالگی و بعد از شهادت امام حسن عسکری (ع) به امامت رسیدند. اما چگونه ممکن است که امام زمان (عج) در پنج سالگی امام شوند؟

چرا در قرآن نام امام زمان (عج) نیامده است؟
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵

چرا در قرآن اسمی از امام زمان (عج) برده نشده است؟ به چه دلیلی نام امام زمان (عج) در هیچ جای قرآن نیامده است؟ پاسخ این سوال را در این مطلب بخوانید.

گریه در فراق امام زمان (عج) ثواب دارد؟
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵

گریه کردن برای مصائب اهل بیت (ع) به خصوص امام حسین (ع) ثواب بسیاری دارد. اما آیا گریه در فراق امام زمان (ع) و اشک ریختن برای تنهای حضرت مهدی (عج) نیز ثواب دارد؟

امام زمان (عج) فرمودند که درباره دلیل غیبت جست‌وجو نکنیم؟
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵

آیا امام زمان (ع) فرمودند که درباره علت غیبت و زمان ظهور جست و جو و کنکاش نکنیم؟ دلیل ذکر شده برای جست و جو نکردن درباره دلیل غیبت و زمان ظهور چیست؟