داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ذرت-آلوده
سرنوشت مبهم ۱۴۵هزارتن ذرت آلوده چه شد؟
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

اگرچه سازمان اموال تملیکی مدعی است ۱۴۵هزارتن محموله ذرت آلوده جهت صادرات، واگذار شده اما گفته می شود بخش عمده این محموله بدون هیچ قرنطینه بهداشتی همچنان در بندر امام خمینی باقی است.

وجود آفلاتوکسین در لبنیات امری اجتناب ناپذیر است
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

مطرح شدن بحث آلودگی شیر که تکذیب شدید متولیان را به دنبال داشته است موجب گسترش نگرانی ها در حوزه کاهش بیشتر مصرف سرانه لبنیات و تهدید سلامت جامعه شده است.

حاشیه‌سازی برای ذرت‌های اخراجی!
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

ذرت‌های آلوده این‌بار به بهانه شیرهای آلوده به سم آفلاتوکسین حاشیه‌ساز شدند؛ ادعایی که طی زنجیره‌ای از خوراک دام تا شیر مصرفی مردم چرخیده و تبعات خاص خود را به همراه داشته است. این در حالی است که این ذرت‌ها مدت‌هاست از مرحله واردات کنار رفته و در حال خروج تدریجی از کشور است.

فیلم: آیا شیرها روغن پالم یا وایتکس دارند!؟
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

نسیم آنلاین: بهادر حاجی محمدی بازررس انجمن بهداشت و ایمنی مواد غذایی: درباره وایتکس جای نگرانی نمی بینم. جای روغن پالم و وایتکس باید نگران ذرت های آلوده باشیم. باید نگران سم های کشنده دیگر داخل شیر باشیم.

تکلیف ذرت‌های آلوده روشن شد
۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

طبق اعلام سازمان اموال تملیکی طی تصمیمات اخذ شده در رابطه با تعیین تکلیف ذرت‌های آلوده، این ذرت‌ها تحت شرایطی به کشورهای غیرهمسایه فروخته می‌شود تا امکان برگشت این محموله به ایران کاملا منتفی باشد.

ماجرای ذرت‌های آلوده چیست؟
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

ماجرای ذرت‌های آلوده چند ماهی هست در فضای رسانه‌ای پیچیده است، مجلس خبر از ورود بخشی از آن به کشور می‌دهد و گمرک و سازمان استاندارد از قرنطینه آن می‌گویند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰: ورود ذرت آلوده به کشور صحت ندارد
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

رئیس کمسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات ذرت آلوده به کشور و نگهداری آن در گمرک تاکید کرد که حتی یک کیلو از این ذرت‌ها هم وارد کشور نشده است.