داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار دیپلماسی
دردسرهای بایدن برای بهبود روابط آمریکا با متحدانش
۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

متحدان آمریکا پس از سالها دوری از ایالات متحده به واسطه سیاست‌های ترامپ و خروج واشنگتن از پیمان‌های بین‌المللی، به دقت منتظر سیگنال‌های مجمع حزب دموکرات و طرح‌های بایدن برای احیای روابط هستند.

۷ نکته پیرامون سند همکاری ۲۵‌ساله ایران و چین
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷

افراط و تفریط در مناسبات خارجی باعث از دست رفتن منافع ملی کشور خواهد شد. بنابراین دعواهای جناحی را نباید به عرصه مناسبات خارجی کشاند. تامین منافع ملی تنها مولفه ای است که در عرصه بین‌الملل باید متناسب با‌ آن تصمیم گیری و اقدام کرد.

دیپلماسی اقتصادی دولت روز به روز ضعیف‌تر می‌شود
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق علیه السلام گفت : دستگاه دیپلماسی اقتصادی دولت در وضعیت کنونی کرونایی به شدت ضعیف عمل کرده است، مدیریت غلط شرایط کنونی اقتصادی عامل هیجانات بازارهای مختلف است. 

جای خالی دیپلماسی عمومی در مساله فلسطین
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

اگر میخواهیم مسئله فلسطین دوباره صاحب اولویت شود باید جدای از فضای سیاسی در فضای فرهنگی و دیپلماسی عمومی به این مسئله ورود کنیم.

در پامپئو دوران، جهان ناامن تر و آمریکا منفورتر و حقیرتر شد
۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

وزارت خارجه ایران اعلام کرد: در دوران وزارت خارجه پامپئو جهان ناامن تر و آمریکا منفورتر و حقیرتر شده است.

برگ‌ریزان دیپلماسی
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

در یک نگاه کلی می‌توان گفت مجلس دهم در طول ادوار مجالس پس از انقلاب اسلامی، عملکردی ضعیف و غیرقابل دفاع در حوزه سیاست خارجی داشته است. 

تشکیل «ستاد سردار سلیمانی» در وزارت امور خارجه
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

سخنگوی وزارت خارجه در تشریح پیگیری‌های انجام شده در پی ترور سردار شهید سلیمانی، از تشکیل ستاد سردار سلیمانی در وزارت خارجه خبر داد که کمیته حقوقی آن اخیرا تشکیل جلسه داده است.

ظریف: اگر حمایت های سردار سلیمانی نبود امکان نداشت در کنفرانس بُن موفق شویم
۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

وزیر امور خارجه ایران گفت: اگر حمایت های شهید سلیمانی نبود، امکان نداشت در کنفرانس صلح افغانستان در بُن توفیقاتی به دست آوریم.

تحقیر ملت ایران در سایه انفعال وزارت خارجه
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵

جدای از آنکه دستگاه دیپلماسی باید در برابر این تحقیر و رفتار مشمئزکننده سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران اقدام جدی نشان دهد، باید گفت این مساله ثمره ۶ سال دیپلماسی نگاه به غرب و تسامح در ارزش هاست. آنجایی که تمامی امورات کشور را به نگاه غربی ها و مذاکره گره می زدند، امروز نیز غربی ها به گستاخانه ترین وجه جواب خوش خیالان دستگاه دیپلماسی را می دهند.

نقطه سیاه دیگر در دیپلماسی فوتبال کشور
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳

فدراسیون فوتبال که در سال‌های اخیر شکست‌ها و ناکامی‌های زیادی را تجربه کرده است با ضعف بزرگی که در روابط دیپلماتیک بین‌المللی دارد، حکمی را پذیرفت که به باشگاه‌های ایران لطمه زد.