داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار بانکداری
توسعه خدمات الکترونیک بانک‌ها موثر در قطع چرخه انتقال کرونا
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه خدمات الکترونیک بانک‌ها، باعث کاهش مراجعات حضوری به شعب و گامی موثر در قطع چرخه انتقال ویروس کرونا است.

ارزشمندترین برندها نزد کدام کشورها است؟
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

برندهای آمریکایی با ارزش‌ترین برندهای جهان هستند.

FATF موجب می شود بانکداری کشور گروگان این سازوکار شود
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

نماینده پیشین ایران در صندوق بین المللی پول گفت: پیوستن ایران به FATF موجب می شود بانکداری کشور گروگان این سازوکار شود.

طرح بانکداری برای مسائل بنیادین راه حلی ندارد
۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

دوستان تدوین‌کننده طرح زحمت کشیدند و باید از زحمات‌شان قدردانی کنیم ولی هنوز مسائل بنیادینی وجود دارد که این طرح به آنها پاسخ نداده است. باید آن ضعف‌های بنیادین و چالش‌های اساسی را که در نظام بانکداری ما حاکم است اصلاح کنیم. اقتصاد ایران حدود ۸۵ درصد بانک‌محور است و اگر این نظام بانکی اصلاح نشود، شاهد گسترش یک نظام اقتصادی در قالب سرمایه‌داری مالی خواهیم بود. به‌طور کلی باید گفت طرح اصلاح نظام بانکی به چالش‌های نظام بانکی پاسخ نداده است. 

آیت‌الله نوری همدانی: با طرح بانکداری مجلس مخالفم
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

یک مرجع تقلید با تأکید بر اینکه بارها گفته‌ام گرفتن دیرکرد حرام است، گفت: نباید با حیله شرعی آن را قانونی کرد. با این طرح موجود که از مجلس فرستادند و مطالعه کرده‌ام، با این کیفیت مخالفم.

ایرادات قابل تامل اقتصاددانان به طرح جدید بانکداری
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

اقتصاددانان در دانشگاه علامه طباطبایی زوایای مختلف طرح جدید بانکداری مجلس را ارزیابی کردند و ایرادات و انتقادات زیادی را به آن وارد کردند.

در کل سیستان و بلوچستان فقط یک پمپ گاز CNG وجود دارد!
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سیستان و بلوچستان از کمترین امکانات حمل و نقل عمومی برخوردار نیست گفت: مسافت از شمال این استان تا جنوب آن ۱۲۰۰ کیلومتر است و فقط یک پمپ گاز سی ان جی وجود دارد؛ جای تعجب است که سهمیه خودروهای دوگانه سوز در این استان ۳۰ لیتر است.

آیا زمان تغییر مسیر در بنگاهداری بانک‌ها فرا رسیده است؟
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۲

در نهایت تصور می‌کنم زمان تغییر نگاه به بنگاهداری بانک‌ها از «ممنوع» به «مجاز ولی مصداقا محدود» رسیده است. می‌توان این حقیقت را به لحاظ زمانی محدود و در اجرا مدیریت‌شده‌تر کرد ولی از اصل آن «گریزی نیست».

عوامل ظهور مدیریت غلط در اکثر بانکهای کشور
۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با برشمردن ۱۴ عامل بروز مدیریت غلط در بانکها گفت: کار بانکها فقط بانکداری است ولاغیر اما سالهاست که در ایران، اکثر بانکها به یمن مدیران منفعت طلب شان، بنگاهداری و شرکت داری را در صدر برنامه های خود قرار داده اند.