داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عزاداری
احیای چهارپایه‌خوانی
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱

عزاداری در رثای آزاد‌مردان تاریخ از سال‌های دور برگی از رسم و رسوم زیبای ایرانیان بوده است و اقامه ماتم بر شهدای دشت کربلا در فرهنگ و تاریخ ایرانیان از سابقه طولانی برخوردار است.

توضیحات وزارت بهداشت درباره مراسم‌های ماه محرم
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مراسم‌های محرم در سال جاری قطعا همانند سال‌های قبل نخواهد بود، گفت: وزارت بهداشت و سایر دستگاه‌های تصمیم‌گیر در حال بحث و بررسی درباره چگونگی برگزاری مراسم‌ها هستند.

وزیر کشور: محرم را به نحو احسن برگزار می‌کنیم
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

وزیر کشور درباره عزاداری محرم گفت: قرار شد دستگاه‌های که نقش مهمی در فرهنگ‌سازی دارند ظرفیت خود را بکار بگیرند تا محرم متفاوت داشته باشیم و ضمن رعایت پروتکل‌های یهداشتی، بتوانیم مراسم را به نحو احسن برگزار کنیم.

تلاش برای تکمیل زیرزمین مسجد ارک قبل از ماه محرم
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از آخرین وضعیت اجرایی پروژه مرمت و ایمن سازی مسجد ارک بازدید میدانی کرد.

عزاداری تعطیل‌بردار نیست
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲

سخنگوی دولت گفت: فشار برای انجام شعائر اگر با عواقب وخیم برای سلامت مردم همراه شود، ضربه‌ای تاریخی به مراسم عزاداری و روح مشارکت ایرانیان در این مراسم وارد خواهد کرد.

بیانیه شورای هیئات‌ مذهبی کشور در خصوص محرم
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

شورای هیئات‌ مذهبی کشور در خصوص مجالس محرم و تجمعات مذهبی و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری بیانیه‌ای صادر کرد.

فصل‌الخطاب؛ ستاد کرونا
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸

پس از کش و قوس‌های فراوان درباره برگزاری یا عدم برگزاری مراسم مذهبی دهه اول محرم، رهبر حکیم انقلاب خطاب به مردم و مسؤولان هیات‌های مذهبی فرمودند: «در عزاداری‌ها معیار آن چیزی است که کارشناسان و ستاد ملی کرونا اعلام می‌کنند

فیلم: توصیه رهبر انقلاب به هیئتی‌ها
۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب در سخنرانی تلویزیونی به‌مناسبت عید سعید قربان فرمودند در رابطه با عزاداری های محرم فرمودند: عزاداری را بالاخره به یک شکلی میکنند.من میخواهم تأکید کنم در عزاداریها معیار آن چیزی است که کارشناسان بهداشت به ما میگویند. بنده خودم شخصا هرچه را که آنها لازم بدانند مراعات خواهم کرد. توصیه من به هیئات منبریها و مداح ها و دیگران این است که هرکاری میکنید ببینید ستاد ملی کرونا چه میگوید اگر ضابطه ای تایید کردند همه ما موظفیم آنرا رعایت کنیم.

تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران جنایت است
۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

رهبر معظّم انقلاب فرمودند:‌ تحریم‌های آمریکا در ظاهر علیه نظام جمهوری اسلامی است اما در حقیقت علیه ملت ایران و یک جنایت است.

محرم امسال جلوه ای از نظم و انضباط، تعهد و مسئولیت را نشان خواهد داد
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶

وزیر کشورخطاب به مردم، مداحان و خطابا و هیئت امنای مساجد گفت: ما باید جلوه ای از نظم و انضباط، تعهد و مسئولیت و اعتقادات و باورها را با هم امسال به نمایش بگذاریم. رعایت دستورالعمل ها قطعی است.