داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار خداوند
آیا کرونا به یاری خدا ما را شکست خواهد داد؟
۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

خداباوری‌های غیرتوحیدی، وقتی اوضاع بشر درهم می‌ریزد، اشتباها وارد یک بورس رقابت معنوی! با قواعد هستی می‌شوند، گویی قواعدی هست که از بالا به خدای خیر دیکته شده و دست او را بسته است.

بهترین عبادت پس از شناخت خدا چیست؟
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۸

پس از شناخت خداوند بهترین عبادت چیست؟ و چطور باید آن را انجام دهیم؟

چطور عدل خدا را درک کنم؟
۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

اگر خداوند عادل است و به هیچ کس در هیچ شرایطی ستم نمی کند، خالق ناکامی‌ها و شرور و مشکلات در جهان، کیست؟ چرا گروهی را زیبا آفریده و گروهی را زشت؟

چرا دختران نوجوانان از حجاب گریزان می‌شوند؟
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷

تربیت دینی فرزند و آموزش حجاب و عفاف به او در سنین سه تا پنج‌سالگی و بعدازآن شش تا یازده‌سالگی تأثیر بسیار زیادی دارد.

سید قطب؛ از اخوان المسلمین تا حکومت‌داری قرآنی
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

سید قطب، ادیب، نظریه‌پرداز برجسته اخوان‌المسلمین و مفسر قرآن کریم در اکتبر ۱۹۰۶ میلادی، مهر ۱۲۸۵شمسی در مصر متولد شد. پدر و دیگر اعضای خانواده او درگیر مبارزات سیاسی علیه حکومت پادشاهی مصر بودند و همین فضا سید قطب را از نوجوانی با مبارزه سیاسی آشنا ساخت.

سید محمود طالقانی، سیاستمدار، فقیه و مفسر قرآن
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

سید محمود طالقانی، سیاستمدار، فقیه و مفسر قرآن در اسفند ۱۲۸۹ در طالقان متولد شد. دروس حوزوی ازجمله فقه، اصول فقه و فلسفه را در قم آغاز کرد و در جلسات درسی فقیهان برجسته‌ای ازجمله شیخ عبدالکریم حائری یزدی، سید محمد حجت و سید محمدتقی خوانساری شرکت کرد.

الگوی تمدنی قران چیست؟
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

آیت‌الله سید علی‌اصغر هاشمی علیا: کمال در لذت‌های دنیا نیست. بلکه این‌ها مطاع‌هایی است که برای حفظ بقای انسان لازم است. غذاهای الهی غذای روحی است. خداوند می‌خواهد روح ما ارتقا پیدا کند. «وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُری‏ آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَیْهِمْ بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ». از در و دیوار عالم برکات برای انسان نازل می‌شود. این برکات برای تقوا، تزکیه نفس و تقویت روح است. نظام الهی بر این اساس قرار دارد. به همین دلیل است که ماه رمضان به‌عنوان ضیافت الهی نامیده شده است.

صلح امام حسن مانع نابودی اسلام توسط دولت روم شد
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

سید مرتضی خاتمی خوانساری شب گذشته 19 اردیبهشت‌ماه در ادامه سخنان خود در قسمت‌های پیشین ویژه‌برنامه «سوره» گفت: خداوند در قرآن درباره توسل می‌فرماید: «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسِیلَةَ». وقتی شخصی را که نزد کس دیگر اعتبار دارد وسیله قرار می‌دهیم کارها بهتر پیش می‌رود.

لقاالله یعنی چه
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

مرتضی امیری اسفندقه در این گفتگو گفت: طاهره صفارزاده شاعر بلندپرواز ایرانی است که به علت ترجمه آثار او توسط آنه ماری شیمل، علاوه بر ایران در آمریکا و انگلستان هم شناخته شده است. شعر او با قرآن گره خورده است چون قرآن را باور داشت و به قول حافظ قرآن دام تزویر او نبوده است. از طرفی او مترجم قرآن نیز هست که قرآن را هم به فارسی و هم انگلیسی ترجمه کرده است.

برخی ملائکه مانند انسان صاحب اختیار هستند
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

سید علیرضا صالحی در این گفتگو گفت: انسان تنها یک گونه زیستی در میان موجودات است اما از سایر مخلوقات قدرتمندتر است. در دنیای مدرن قدرت تخریب‌گری و تصرف انسان در طبیعت بیشتر هم شده است. گاهی برخی ادیان را به تخریب طبیعت متهم کرده‌اند. می‌خواهند بین ادیان فرق بگذارند و می‌گویند ادیان ابراهیمی با طبیعت بدرفتاری کرده‌اند اما ادیان شرقی به طبیعت احترام می‌گذاشته‌اند.