داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار شورای-همکاری-خلیج-فارس
سفیر آمریکا در کویت: اتحاد شورای همکاری خلیج فارس واقعا مهم است
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸

سفیر آمریکا در کویت بر حمایت از تلاش‌های کویت برای میانجی‌گری جهت حل بحران در روابط بین اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس تأکید کرد.

برق بهانه سعودی برای دور کردن بغداد از تهران
۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲

یک روزنامه لبنانی در گزارشی نوشت که عربستان سعودی در تلاش است که به بهانه تأمین برق عراق، در راستای اجرای طرحهای واشنگتن، بغداد را از تهران دور کند.

قطر مانند شورای همکاری خلیج‌فارس علیه ایران ذوق نکرد
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

مطلق بن ماجد القحطانی، نماینده ویژه وزیر خارجه قطر در امور مبارزه با تروریسم و میانجیگری در حل اختلافات تاکید کرد که مواضع توافق شده شورای همکاری خلیج فارس معمولا از طریق مصوبات نشست های وزرای خارجه کشورهای عضو این شورا صادر می‌شود، نه ازطریق بیانیه‌های دبیرکل که صرفا نشانگر دیدگاه دبیرخانه این شورا می باشد.

هشدار واعظی به شورای همکاری خلیج فارس؛ از آمریکا تبعیت نکنید
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

رییس دفتر رییس جمهور در واکنش به اقدام ضد ایرانی شورای همکاری خلیج فارس نوشت: «شورای همکاری خلیج فارس نباید از آمریکا تبعیت کند».

شیخک‌های آمریکایی در خلیج فارس گوشمالی لازمند
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

امروز شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را به بحث و رای می‌گذارد. این پیشنهاد با مفاد تعهداتی که در برجام آمده است در تناقض است. چین و روسیه به‌عنوان دو کشور دارای حق وتو پیشاپیش اعلام کرده‌اند که این پیشنهاد را وتو خواهند کرد. بنابراین از هم اکنون می‌توان نتیجه گرفت که طرح پیشنهادی آمریکا با شکست روبه‌رو می‌شود. طبیعی است که این نکته از نگاه مقامات آمریکایی هم پنهان نمانده است. بیانیه شورای همکاری خلیج ‌فارس در همین بستر قابل ارزیابی است.

ذوق پامپئو از نامه شورای همکاری خلیج فارس
۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵

وزیر خارجه آمریکا از نامه شورای همکاری خلیج فارس به اعضای شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شدیدا استقبال کرد.

دبیرخانه شورای همکاری به بلندگوی ایران ستیزان مبدل شده است
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به درخواست تحریم تسلیحاتی ایران از سوی دبیرخانه شورای همکاری گفت: شورای موسوم به همکاری خلیج فارس به سخنگوی برخی کوته فکران داخل شورا و خارج منطقه مبدل شده و دبیرخانه شورا نیز بلندگوی ایران ستیزان شده است.

شورای همکاری خلیج فارس: تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

شورای همکاری خلیج فارس به زعامت دولت سعودی، در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل، خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شد.

پاسخ موسوی به ادعای پوچ نایف الحجرف
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳

سخنگوی وزارت خارجه به اتهامات بی اساس نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس واکنش نشان داد.

علاقه عربستان به کاهش تنش با ایران
۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲

چندین نشانه وجود دارد که خصوصا عربستان سعودی به کاهش سطح تنش با ایران علاقه‌مند است. به نظر می‌رسد که ریاض به حمله بزرگ 14 سپتامبر به تاسیسات فرآوری نفت خود در «بقیق» و «خریص» پاسخ ضعیفی داده است.