داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نظامیان-آمریکایی
پیشی گرفتن قربانیان کرونا در آمریکا از نظامیان کشته شده در افغانستان
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱

یک مجله آمریکایی با اشاره به آمار بالای قربانیان کرونا در این کشور و شکستن رکورد مبتلایان به کرونا در آمریکا نوشت: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا از تعداد قربانیان در جنگ افغانستان پیشی گرفته است.

باج‌خواهی آمریکا از عراق با ترفند مذاکره
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰

یک نماینده پارلمان عراق امروز تأکید کرد که گفت‌وگوهای واشنگتن-بغداد که قرار است بزودی آغاز شود، مبتنی بر باج‌خواهی با هدف ابقای نظامیان آمریکایی در عراق است.

مصطفی الکاظمی در دوراهی «دیپلماسی» و «تندروی»
۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق در نخستین پیام تصویری خود بعد از دستیابی به منصب نخست وزیری، از اظهار نظر مستقیم پیرامون تنش‌های روزافزون میان ایران و آمریکا در عراق خودداری و به ذکر این نکته بسنده کرد: «حکومت تلاش می‌کند تا با همه کشورهای دوست و همسایه، رابطه متوازن و خوبی برقرار کند.»

پنتاگون با کرونا در افتاد
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد به دلیل نگرانی‌های امنیتی، اعلام اطلاعات کامل مبتلایان به ویروس کرونا در واحدهای مختلف، متوقف شده است.

۴ نظامی آمریکایی در امارات به کرونا مبتلا شدند
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸

۴ نظامی آمریکایی مستقر در پایگاه الظفره امارات متحده عربی به ویروس کرونا مبتلا شدند.

آمریکا چه برنامه‌ای در سر دارد؟
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰

برنامه‌ی آمریکا برای حضور نظامی در در حوزه جغرافیایی ایران از بین بردن دولت مرکزیِ مقتدر و تبدیل ایران بزرگ به کشورهای کوچک ضعیف محلی. نهایتا از ایران فقط چند دولت کوچک و ضعیف قبیله‌ای می‌ماند که این دولت‌های کوچک هم دائما با هم در حال جنگ و جدال هستند

۲۰۱۹، مرگبارترین سال برای نظامیان آمریکایی در افغانستان
۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰

پایگاه اینترنتی ان‌پی‌آر در مطلبی نوشت ۲۰۱۹ میلادی، مرگبارترین سال برای نیرو‌های آمریکایی مستقر در افغانستان از زمان پایان رسمی عملیات جنگی در این کشور بوده است.

آمریکا در حال اخراج از منطقه است
۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

شامگاه پنجشنبه دونالد ترامپ در سکوت کامل خبری و در سفری که از قبل اعلام نشده ‌بود برای اولین‌بار در دوره ریاست‌جمهوری‌اش وارد افغانستان شد و با حضور در پایگاه نظامیان آمریکایی در بگرام برای چندمین بار از کاهش نیرو‌های آمریکایی در افغانستان صحبت و از تصمیم خود برای خروج نیرو‌های آمریکایی از منطقه دفاع کرد.

حمله ترامپ به کره جنوبی بر سر هزینه استقرار نظامیان آمریکایی
۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶

رئیس جمهور آمریکا ضمن انتقاد شدید از کره جنوبی، از این کشور خواسته است تا بابت هزینه‌های استقرار نظامیان آمریکایی هر سال ۶۰ میلیارد دلار بپردازد.