داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انسان
رئیسی:با دشمنی طرف هستیم که حاج قاسم امنیت‌ساز را تروریست می داند
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱

رئیس قوه قضائیه در آیین پایانی سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی گفت: اگر شخصیت پیامبر(ص) شناخته و پرچمداری او برای ارائه دین و سعادت انسان خوب معرفی شود، حقیقتا انسان راه نجات را یافته است و در میانه‌ همه آفت‌ها و تهدیدها می‌تواند خود را حفظ کند.

پررنگ بودن مفاهیم ظلم‌ستیزانه در اشعار پروین اعتصامی
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷

در قسمت ابتدایی این برنامه فریبا یوسفی شاعر و پژوهشگر ادبی درباره این موضوع که چرا شاعرانگی فروغ فرخزاد در ذهن برخی از جوانان نسبت به پروین اعتصامی بیشتر است، گفت: این موضوع به زمینه‌های اجتماعی و آنچه که د روزگار ما به دلیل موقعیت‌های مختلف حاکم شده است. این خیلی طبیعی است که شعر امروز با اشعار فروغ فرخزاد بیشتر ارتباط برقرار کند، به ویژه نسل جوان و دانشجویان.

خفاش‌ها و پانگولین‌ها مدت‌ها میزبان کروناویروس بوده‌اند
۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد کروناویروس جدید مدت‌ها قبل از آنکه در میان انسان‌ها شیوع پیدا کند، خفاش‌ها و پانگولین‌ها را آلوده کرده است.

برخی ملائکه مانند انسان صاحب اختیار هستند
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶

سید علیرضا صالحی در این گفتگو گفت: انسان تنها یک گونه زیستی در میان موجودات است اما از سایر مخلوقات قدرتمندتر است. در دنیای مدرن قدرت تخریب‌گری و تصرف انسان در طبیعت بیشتر هم شده است. گاهی برخی ادیان را به تخریب طبیعت متهم کرده‌اند. می‌خواهند بین ادیان فرق بگذارند و می‌گویند ادیان ابراهیمی با طبیعت بدرفتاری کرده‌اند اما ادیان شرقی به طبیعت احترام می‌گذاشته‌اند.

آمریکا: کرونا ساخته دست بشر نیست
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲

در ادامه این بیانیه آمده است: «جامعه اطلاعاتی همچنین با جامعه علمی از این بحاظ که ویروس کووید-۱۹ ساخته دست بشر نیست یا در آن تغییر ژنتیکی صورت نگرفته هم‌نظر است.»

چگونه هرکدام از ما یک ابرمرد شویم؟
۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

اصغر طاهرزاده شب گذشته در چهارمین قسمت از ویژه‌برنامه «سوره» و در ادامه سخنان خود در قسمت‌های گذشته گفت: امید بشر مدرن از زندگی‌ای که دنیای مدرن به او پیشنهاد داده بود ناامید شد. عقل مدرن تمدن ساز بود یعنی به دنبال پاسخ دادن به تمام ابعاد زندگی انسان بود. وقتی تمدن ایجاد شد، زندگی خارج از آن ممکن نیست. این‌ها ابتدا متوجه شدند که باید به فکر یک تاریخ قدسی باشند که امثال رنه گنون دراین‌باره صحبت کردند. نکته دوم این بود که امید به کلیسا نداشتند. مارکسیسم هم به همین دلیل به میدان آمد.

خداوند در هر عصری پاسخ مسائل انسان‌ها را می‌دهد
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵

اصغر طاهرزاده در این قسمت از برنامه «سوره» در ادامه سخنان روز گذشته خود گفت: سلمان و ابوذر به دنبال چیز برتری نسبت به آنچه داشتند بودند. آیا خداوند در هر عصری پاسخ مسائل انسان‌ها را می‌دهد یا آن‌ها را معطل می‌گذارد؟ ما تا نشسته باشیم نمی‌دانیم چه باید بکنیم. تو پای به راه در نه و هیچ مپرس/ خود راه بگویدت که چون باید کرد. برای دیدن نور آیا از کسی می‌پرسیم که چگونه باید ببینیم و یا اراده می‌کنیم و می‌بینیم؟ قرآن نور است. کافی است به قرآن رجوع کنیم آنگاه خواهیم دید که با ما سخن می‌گوید.

۱۰ تضعیف‌کننده سیستم ایمنی بدن را بشناسید!
۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

«تغذیه مناسب» و «استراحت کافی» کلیدهای مبارزه با ویروس کرونا هستند، اما بعضی رفتارهای غلط روزانه سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن ما می‌شود.

فیلم: رهبر انقلاب: گِره عدالت در دنیا بازشدنی نیست
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

رهبر معظم انقلاب: خرد انسانی نعمت بزرگ خداست و می‌تواند بسیاری از مشکلات حیات را حل کند، لکن برخی از گره‌ها هست که با اینها باز نمی‌شود.

دفاع آزادی­‌خواهان جهان از مسلمانان هند
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲

در بیانیه­ ستاد حقوق بشر درباره­ کشتار مسلمانان مظلوم هندی اعلام شد:آزادی خواهان جهان از کیان انسانیت و مرزهای حرمت جان و ناموس مسلمانان هندی دفاع کنند.