داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار انتظار
توصیف ویژگی یاران مهدی موعود (عج) در کلام پیامبر اسلام
۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶

در تعبیر یاران آخرالزمانی حضرت حجت از تعبیر پاره‌های پولاد استفاده شده که در عین‌ حال انعطاف خاصی دارد و نفوذناپذیر است.

کدام آیات به موضوع ظهور حجت اشاره دارند؟
۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

دسته‬ ‏ای از آیاتی که با مهدی‏‬ باوری ارتباط دارند، بیانگر دیدگاه قرآن درباره فرجام جهان هستند. در این آیات به صراحت بیان شده است که سرانجام، صالحان حکومت جهان را به دست خواهند گرفت و دین خدا بر سراسر جهان حکم‏فرما خواهد شد.

شرط دیدار با امام زمان(عج) از زبان حاج اسماعیل دولابی
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷

حاج اسماعیل دولابی می‌فرمودند که اگر خواستار زیارت امام زمان هستیم باید به عجز و ناتوانی خود اقرار کنیم.

فیلم: رهبر انقلاب: گِره عدالت در دنیا بازشدنی نیست
۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸

رهبر معظم انقلاب: خرد انسانی نعمت بزرگ خداست و می‌تواند بسیاری از مشکلات حیات را حل کند، لکن برخی از گره‌ها هست که با اینها باز نمی‌شود.

عکس: حال و هوای متفاوت مسجد جمکران در آستانه نیمه‌شعبان
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲

امسال با شیوع کرونا و تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بسته بودن اماکن مذهبی برنامه‌های نیمه شعبان در این مکان مقدس بدون حضور زائران و عاشقان امام زمان (عج) به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی و مجازی برگزار می‌شود.

انتظار انقِلابی یا ان قُلابی!
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

وقتی از انتظار از جنس ظهور سخن می گوییم، آن ظهوری را بیان می داریم که هدفش قسط و عدل است. مگر می شود جشن نیمه شعبان گرفت و ایستگاه صلواتی برقرار کرد و از بزرگ ترین آرمان مهدوی یعنی قسط سخن نگفت؟

گناه بشر موجب غیبت امام عصر (عج) شد؟
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰

محمدهادی همایون عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) درباره رابطه میان گناه بر طولانی شدن غیبت امام عصر (عج) توضیحاتی دادند.

نگاهی به رسم «خادمی» و «زائری» در زیست بوم اربعین
۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

زیست بوم اربعین فرصتی است برای افزایش مهارتهای ارتباطی، تعاملات فرهنگی و میان فرهنگی، کسب تجربه زیست مومنانه و اخوت ایمانی خادمان و زائران به عنوان زمینه سازان حکومت مهدوی بر مبنای خادمیت، محبت اهل بیت(علیهم السلام)، انتظار، صبر و استقامت، رفق و مدارا و گذشت و ایثار. زیست بومی که مرزهای جغرافیایی، زبانی، نژادی و فرهنگی را در نوردیده است و هر اربعین در حال تکامل است.