داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار معافیت-مالیاتی
صادرات قبل از مصوبه جدید مجلس هم از مالیات معاف بود
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

وزیر سابق بازرگانی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره معافیت های صادرات کالا و خدمات گفت: صادرات در گذشته هم از هر گونه عوارض و مالیاتی معاف بود و مصوبه اخیر مجلس چندان تاثیر گذار نخواهد بود.

اقدام عجیب کمیسیون تلفیق به نفع نجومی بگیران
۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰

اقدام عجیب کمیسیون تلفیق در کاهش نرخ و تعداد پلکان‌ مالیات حقوق در بودجه۹۹،علاوه بر تبعات زیانبار اقتصادی-اجتماعی،موجب افزایش نارضایتی مردم و کاهش۵هزارمیلیاردتومانی منابع درآمدی دولت می شود.

صادرات کالا به خارج از کشور از مالیات معاف شد
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲

نمایندگان مجلس با صادرات کالا به خارج از کشور بدون پرداخت مالیات موافقت کردند.

معافیت مالیاتی مؤسسات کنکوری با وجود گردش مالی بالا
۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶

گردش مالی سالانه مؤسسات آموزشی و کنکوری ۴۰ هزار میلیارد تومان و هزینه تبلیغات ماهانه آنها در صدا و سیما بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان است. رفع معافیت مالیاتی این مؤسسات شش هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور به همراه دارد و می‌تواند در تحقق عدالت آموزشی و مالیاتی، شفافیت و جبران کسری بودجه کمک‌کار دولت باشد.

مهم‌ترین فلسفه مالیات بر ارزش‌افزوده ایجاد شفافیت اقتصادی است
۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

طیبه سیاوشی، نماینده مجلس در رابطه با در نظر گرفتن معافیت مالیاتی به مناطق آزاد گفت: مناطق آزاد مناطقی هستند که تولید ثروت می‌کنند و یا کار تولیدی صورت می‌دهند. برای همین من معتقدم که باید مدتی تعیین شود -مثلاً  ۵ سال یا ۱۰ سال- که این مناطق از دادن مالیات معاف باشند و بعد دوباره مالیات گرفته شود. نباید شرایط به‌گونه‌ای رقم بخورد که این مناطق، برای همیشه از دادن مالیات معاف باشند. این نماینده مجلس افزود: در مورد افزایش مناطق آزاد باید ملی فکر شود که البته متأسفانه ملی فکر نمی‌شود.

نظام مالیاتی کشور بیمار و قانون گریز پرور است
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

ما در بحث درآمدهای مالیاتی، دو مقوله داریم؛ یکی فرار مالیاتی و یک هم ترفندهای مالیاتی. یک بخشی از ترفندهای مالیاتی، تصمیم‌های سیاسی معافیت‌هاست!

معافیت‌ مالیاتی هنرمندان و مناطق آزاد حذف خواهد شد
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: سلبریتی‌ها با پول و حمایت مردم معروف و مشهور می‌شوند و دلیلی ندارد از مالیات معاف شوند.

فیلم: مردم مالیات بدهند تا سلبریتی‌ها راحت و لاکچری زندگی کنند!
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

با دستور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان کماکان از پرداخت مالیات به صورت کامل معاف هستند؛ این در حالی است که مالیات حقوق کارگران و کارمندان پیش از پرداخت به آن‌ها از حساب‌شان کسر می‌شود!

یک اشتباه لپی؛ سقف معافیت مالیاتی حقوق ۳میلیون تومان است نه ۳میلیون و ۶۰۰
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

نوبخت درحالی در گفت‌وگوی ویژه خبری سقف معافیت مالیاتی حقوق را ۳میلیون و ۶۰۰هزار تومان اعلام کرده که در لایحه بودجه ۹۹ که دیروز به مجلس داده شد، سقف معافیت مالیاتی ۳میلیون تومان اعلام شده است.

معاف شدن زائران اربعین ٩٩ از پرداخت عوارض خروج
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

طبق تبصره ١١ لایحه بودجه ٩٩ کشور زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج معاف شدند.