داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نقدینگی
دولت خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی عمل می‌کند
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: دولت سهام را عرضه می‌کند، اما مدیریت سهامی را که عرضه می‌کند همچنان در دست خود نگه می‌دارد که این خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی است.

ائتلاف اشرافیت چرا از مجلس جدید می‌ترسد؟
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴

دوره یازدهم مجلس، سه هفته دیگر آغاز به کار می‌کند. این روزها از یک طرف شاهد تکاپوی منتخبان ملت برای همدلی و هم‌اندیشی هستیم و از طرف دیگر، حملات تبلیغاتی کم‌سابقه را علیه مجلس جدید شاهدیم. علت حملات چیست؟ اولویت‌های مجلس جدید کدام موضوعات باید باشد و در چه بستری پیگیری شود؟

فیلم: دلیل رشد شاخص بورس، بنیادی نیست، هجوم نقدینگی به بازار است
۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰

عباس آرگون گفت: اکنون تقاضای سهام بیش از عرضه آن است، دولت هر چه سریعتر شرکت‎های جدید را عرضه کند. دلیل رشد شاخص بورس، بنیادی نیست، هجوم نقدینگی به بازار است

طرح ترامپ برای تزریق نقدینگی به صنعت نفت آمریکا
۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸

رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته از کابینه خود خواست تا طرحی را برای تزریق نقدینگی به صنعت انرژی این کشور به خاطر بحران ناشی از سقوط قیمت نفت در بازار جهانی آماده کند.

بهبود فضای کسب و کار با کاهش چک برگشتی
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

قانون جدید چک در صورتی که به طور کامل اجرایی شود می تواند با اقداماتی از جمله کاهش ریسک معاملات اعتباری، افزایش هزینه های صدور چک بلامحل و در نتیجه کاهش چک برگشتی و به تبع آن کاهش مشکل کمبود نقدینگی، موجب بهبود فضای کسب و کار شود.

محرک‌های چشم­‌انداز تورمی سال آتی
۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰

تشدید انتظارات تورمی موجب سرازیر شدن حجم بالای نقدینگی به سمت بازار دارایی­‌های مختلف و در نتیجه افزایش نوسانات در این بازارها شده است.

بعید است تورم سال آینده ۲۰ درصد شود
۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰

وحید شقاقی شهری استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی بیان کرد: براساس برآوردها تورم امسال بین ۳۷ تا ۳۸ درصد خواهد بود.

بانک مرکزی در مهار تورم و نرخ ارز موفقیت نسبی کسب کرده است
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱

رئیس کل بانک مرکزی گفت: علیرغم فشار تحریمی، پیش‌بینی‌های بدبینانه از طوفان تورم و رشد افسار گسیخته نرخ ارز، بانک مرکزی در یک سال گذشته تا حدود زیادی در مهار تورم و نرخ ارز موفقیت داشته است.

رشد پایه پولی بیش از نقدینگی شد
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰

در پایان آذرماه ۹۸ حجم نقدنیگی با ۲۸.۲ درصد افزایش به ۲۲۶۲ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان رسید و حجم پایه پولی با ۲۸.۳ درصد رشد به ۳۱۴ هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان رسیده است.

فیلم: چرا بانک مرکزی را از ارائه آمارهای اقتصادی منع کردند؟
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

سید شمس الدین حسینی، بیان کرد: بانک مرکزی از ارائه آمار تورم منع شده، آمار رشد اقتصادی منتشر نمی‌شود، و شاخص‌های بازتوزیع درآمد با تاخیرهای طولانی اعلام می‌شود! این چه وضعی است!؟ پژوهشگران و برنامه‌ریزان با چه اعداد و ارقامی برای کشور برنامه‌ریزی می‌کنند؟! برای اولین بار در اقتصاد ایران سرعت گردش نقدینگی منفی شده است!