داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
حال ناخوش رفاه سالمندان
۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر اینکه سالمندان امروز در بسیاری از شاخص‌های رفاه تامین اجتماعی حال و روز خوبی ندارند، گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته تا سال ۲۰۵۰ به ازای هر سه نفر، یک نفر بالای ۶۰ سال سن دارد و اگر در این زمینه تدبیر نشود، جمعیت بالای سالمندی می‌تواند بحران‌های خاص خودش را برای کشور ایجاد کند.

ربیعی: نگران نهاد خانواده و جمعیت هستم
۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹

سخنگوی دولت گفت: به عنوان پدر نگران نهاد خانواده و جمعیت هستم و معتقدم که اگر نتوانیم برای حضور زنان راه ها را باز کنیم ممکن است ما را با چالش هایی مواجه کند.

سقط درمانی در ایران افزایش یافته است
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان خانواده ضمن هشدار در مورد کاهش جمعیت کشور با سرعت غیر قابل تصور گفت: سقط درمانی و عمد در ایران افزایش یافته است.

نرخ واقعی بیکاری در زمستان ۱۳۹۸ درست منتشر نشد
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵

براساس گزارش مرکز پژوهش ها، حدود ۲۷/۹ درصد از بیکاران زمستان ۱۳۹۷، در زمستان ۱۳۹۸ به جمعیت غیرفعال اضافه شده‌اند که اگر این افراد در بازار کار باقی می‌ماندند تعداد جمعیت بیکار بیش از اکنون بود و نرخ بیکاری به ۱۳/۶ درصد می‌رسید.

ایران چشم انتظار بحران جمعیت
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت با اشاره به تهدید جدی تله جمعیتی در کشورمان گفت: در حدود سال ۲۰۵۰ میلادی حدود ۳۰ درصد جمعیت کشور سالمند خواهد بود! اکنون رشد جمعیت در ایران به زیر یک درصد رسیده است؛ عدد دقیق آن ۹۶ صدم درصد است!

فیلم:‌ تناقضات صدا و سیما در باب جمعیت
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

صدا و سیما در اجرای سیاست‌های جمعیتی دارای یک استاندارد دوگانه است. برای مثال هرچند در بخش‌های خبری و برنامه‌های کارشناسی غالبا کم مخاطب، تاکید بر فرزندآوری و بحران جمعیت می‌شود و از مضرات تک فرزندی یا دو فرزندی گفته می‌شود؛ اما در سایر برنامه‌های که اتفاقا پر مخاطب تر نیز هستند به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر خلاف سیاست‌های جمعیتی عمل می‌شود.

بهانه‌های بی‌اساس برای نپرداختن یارانه به نوزادان
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸

دولت در مصوبه خود یارانه موالید جدید را مشروط به تایید وزارت کار و وجود منابع کرده است. اما زمانی که قرار باشد یارانه خانوارهای پردرآمد حذف شود، خود به خود یارانه نوزادهای تازه متولد شده این خانواده نیز قطع خواهد شد بنابراین هیچ لزومی ‌نداشت که دولت یارانه تمامی‌ نوزادان تازه متولد شده در هر خانواده را قطع و پرداخت آن را مشروط کند.

فیلم: رهبرانقلاب: آمارها میگویند که به سمت پیری می‌رویم
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱

رهبرانقلاب: آمارها میگویند که به سمت پیری می‌رویم؛ این خبر دهشتناک است و آثارش وقتی ظاهر میشود که راه علاجی نیست.

رشد جمعیت ایران به کمتر از یک درصد رسید
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

مدیرکل سلامت، جمعیت و خانواده وزارت بهداشت گفت: امسال رشد جمعیت کشور برای اولین بار متاسفانه به کمتر از یک درصد رسیده است.

افزایش ۲۳ درصدی جمعیت مستاجر کشور طی ۳۰ سال اخیر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۰

طبق داده‌های مرکز آمار ایران در سرشماری رسمی سال ۱۳۶۵ فقط ۱۷ درصد از جمعیت کشور مستاجر و ۸۳ درصد خانوارها ساکن واحدهای مسکونی ملکی بودند که این میزان طی ۳۰ سال اخیر با کاهش ۲۳ درصدی از جمعیت خانوارهای دارای مسکن ملکی، تعداد خانوارهای مستاجر کشور را به طور قابل توجهی افزایش داده است.