داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سعد-حریری
آیا دست مفسدین لبنانی کوتاه می‌شود؟
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷

قرائن موجود نشان دهنده مخالفت پارلمان با برگزاری انتخابات زود هنگام است. «سعد حریری» اما بر خلاف «سمیر جعجع» تمایل چندانی به برگزاری انتخابات زود هنگام ندارد. حزب الله نیز به عنوان قوی‌ترین جریان سیاسی که دامنش از مفاسد اقتصادی سیاستمداران این کشور پاک و از پایگاه مردمی بالایی برخوردار است در روند آتی تحولات لبنان می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

بازگشت سعد حریری به قدرت؟
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

روزنامه الجمهوریه اعلام کرد احتمال مکلف شدن سعد حریری برای تشکیل دولت زیاد است اما هنوز این مساله نهایی نشده است.

معترضان خشمگین با بطری آب معدنی به سعد حریری حمله کردند
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳

سعد حریری نخست وزیر سابق لبنان، پس از بازدیدی که از بندر بیروت به عمل آورد از سوی معترضان مورد حمله قرار گرفت.

پشت پرده استعفای وزیر خارجه لبنان
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹

بنابر اطلاعات واصله؛ پس از برخورد قاطع «حسان دیاب» در مقابل بی‌ادبی‌های وزیر خارجه فرانسه علیه لبنان در سفر اخیر او به بیروت، «ناصیف حتی» که به داشتن گرایشات خارجی به ویژه به پاریس مشهور است، از قاطعیت نخست وزیر ناراحت شده و استعفا داده است.

حریری به قدرت باز خواهد گشت؟
۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

نخست‌وزیر سابق لبنان ضمن تأکید بر اینکه وقوع قحطی یا جنگ داخلی در این کشور بعید است، نسبت به حل بحران فعلی در کشورش ابراز خوش‌بینی کرد.

حمله تند سعد حریری به دولت و دیاب
۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱

سعد حریری در بحبوحه التهابات خیابان‌های لبنان با متهم کردن دولت این کشور در رابطه با اتفاقات اخیر٬ اظهارات تندی علیه دولت و شخص حسان دیاب مطرح کرد.

سعد حریری رئیس حزب ناامیدان لبنان
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

یک وبگاه لبنانی مدعی شد، حزب المستقبل و متحدان آن با مشاهده مواضع غربی و منطقه‌ای دریافته‌اند که بهای سنگینی باید برای مقابله با دولت کنونی لبنان بپردازند و به همین دلیل از تشکیل جبهه معارض منصرف شده‌اند.

حزب ا... و اشتباه استراتژیک برلین
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹

خرداد ۹۸ بود که دولت ترامپ اعلام کرد برای مذاکره با ایران ۱۲ پیش شرط گذاشته که در صورت پذیرش آن توسط ایران، کاخ سفید مذاکرات جدیدی را با تهران آغاز خواهد کرد.

سرفصل اصلی رخدادهای اخیر لبنان چیست؟
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

کارشناس تحولات غرب آسیا معتقد است اساسا آن چیزی که در لبنان از ماه اکتبر گذشته اتفاق افتاد، به این دلیل بود که آمریکا می‌خواست نقشه «موازنه قدرت منطقه‌ای» را تغییر دهد و در واقع ، حزب‌الله را مجبور کند، سلاحش را تحویل دهد.

سعد حریری به دنبال ناآرامی در لبنان
۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴

سیدرضا صدرالحسینی با اشاره به بازگشت سعد حریری پس از سه ماه از فرانسه به لبنان، گفت: با توجه به حرف‌هایی که در چند روز گذشته مطرح شده، به نظر می‌رسد جریان‌های منتسب به جریان‌های نظام سلطه به دنبال بر هم ریختن فضای لبنان هستند.