داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار نیروهای-قسد
آمریکا قصد قطع همکاری با کُردهای سوری را ندارد
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

رئیس‌جمهوری ترکیه درحالی امروز چهارشنبه میهمان کاخ سفید می‌شود که واشنگتن می‌گوید قصدی برای قطع همکاری با کُردهای سوری ندارد.

کردها برای توافق با دولت سوریه شرط گذاشتند
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵

فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک با بیان اینکه رویکرد دمشق نسبت به کردهای سوریه باید مثبت‌تر باشد، تاکید کرد ، دو شرط اساسی برای توافق با دولت دمشق وجود دارد.

دمشق شبه نظامیان کُرد را به پیوستن به ارتش فراخواند
۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰

وزارت دفاع سوریه به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» پیشنهاد کرد که برای مقابله با تجاوزات ترکیه به ارتش سوریه ملحق شوند.

گم‌شده ای به نام «منطقه امن»
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۴

کلیدی‌ترین نکته توافق پنس-اردوغان در روز پنج شنبه گذشته بحث منطقه امن است، ولی جالب این جاست که همین موضوع هم مبهم‌ترین بخش توافق است؛ درست مانند توافق‌های پیشین میان آنکارا و واشنگتن که هیچ وقت به طور علنی حد و حدود منطقه امن آن مشخص نشده و این هم به اختلاف‌نظر شدید طرف ها در این باره بر می‌گردد.

میان اردوغان و ترامپ در شرق فرات چه می‌گذرد؟
۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

متن توافق، واکنش پنس و اوغلو و تحولات پیش رو نشان می‌دهد که آتش‌بس با ابهامات زیادی روبروست و گویا تنها راه‌حلی است برای کاهش کشتار با عقب‌نشینی نیروهای کرد تا فشارهای رسانه‌ها و افکار عمومی از روی اردوغان و ترامپ موقتاً کاسته شود.

سوریه با کدام گروه کردی توافق کرد؟/«قسد» چیست؟
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

در پی توافق بین نیروهای دموکراتیک سوریه(قسد) و نیروهای دولت این کشور، نیروهای وابسته به نظام سوریه حرکت به سمت شمال این کشور را آغاز کردند و به تدریج در حال در اختیار گرفتن شهرک‌ها و مناطق تحت کنترل کردها هستند تا به این ترتیب به رویارویی با عملیات خصمانه ترکیه بپردازند، اما وقتی از نیروهای دموکراتیک سوریه صحبت می کنیم دقیقا منظورمان چه افراد و گروه هایی هستند؟«نیروهای دموکراتیک سوریه» در محافل مختلف همواره با هویتی کُردی شناخته می شوند.