داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار صدور-روادید
روادید الکترونیکی گردشگری و زیارتی غیرفعال شد
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امورخارجه اعلام کرد: گزینه‌های روادید گردشگری و زیارتی تا عادی شدن شرایط در فهرست روادید‌های سامانه روادید الکترونیکی کشور غیرفعال شد.

مرکز روادید بریتانیا در تهران از پنجم مرداد شروع به فعالیت می‌کند
۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵

سفیر بریتانیا در جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه مرکز روادید بریتانیا در تهران از روز یکشنبه پنجم مرداد ماه دوباره فعالیتش را از سر می‌گیرد، گفت که روند دریافت روادید شفاف و عادلانه است.

تهدید پکن علیه واشنگتن، صدای پامپئو را درآورد
۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲

تهدید چین به اقدام تلافی‌جویانه این کشور علیه آمریکا در قبال اعمال محدودیت‌ها برای صدور روادید برای اتباع چینی، واکنش وزیر خارجه دولت دونالد ترامپ را به دنبال داشت.

چین: آمریکا فوراً اشتباه خود را اصلاح کند
۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷

سفارت چین در واشنگتن طی بیانیه‌ای از دولت آمریکا خواست محدودیت‌هایی را که روز گذشته در حوزه صدور روادید، علیه برخی مقامات چینی اعمال کرده، فوراً لغو کند.

نحوه صدور روادید برای متقاضیان سفر به ایران اعلام شد
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به برخی مطالب منتشر شده در خصوص نحوه صدور روادید جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که مقررات صدور روادید الکترونیک کشورمان تفاوتی با مقررات صدور روادید کشورهای پیشرفته ندارد.

اخراج ۱۷ دانشجوی ایرانی از آمریکا
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶

به گفته یک مشاور حقوقی از ماه آگوست تاکنون ۱۷ دانشجوی ایرانی از آمریکا دیپورت شده اند.

بازداشت یک دانشجوی ایرانی دیگر هنگام ورود به آمریکا
۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

پلیس گمرک و حفاظت از مرزهای آمریکا یک دانشجوی ایرانی در مقطع دکتری را در فرودگاه دیترویت بازداشت کرد.

لغو روادید ورود به نخجوان برای اتباع ایران
۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان روز سه شنبه طی گزارشی از لغو روادید ورود به جمهوری خودمختار نخجوان برای اتباع کشورمان خبر داد.

لغو روادید ایران و روسیه بزودی
۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

با توجه به تحریم‌های‌ آمریکا بنابر این ما در صدور روادید دچار مشکلاتی شدیم و برای آنکه این مشکل رفع شود اعلام کردیم که هر کجا لغو روادید انجام شود قطعا تعداد سفرها افزایش پیدا می‌کند و در چند سال گذشته لغو روادید را با آذربایجان یک طرفه انجام دادیم و گردشگرانی که از جمهوری آذربایجان به کشور می‌آمدند 100 برابر شد در عمان هم همین اتفاق افتاد و تعداد گردشگرانی که وارد کشور می‌شدند افزایش یافت.

عمان روادید را برای گردشگران ایرانی لغو کند
۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

​​​​​​​وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت:از وزیر گردشگری عمان تقاضا دارم برای لغو روادید گردشگران ایرانی که منجر به حضور بیشتر گردشگران ایرانی در عمان می‌شود، کمک کند.