داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مایکروسافت
بروزرسانی ویندوز ۱۰ صدای کاربران را در آورد
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲

مایکروسافت دومین به روزرسانی ویندوز ۱۰ را عرضه کرده که نصب آن باعث مخفی شدن نمایه‌های کاربران و از دسترس خارج شدن آنان می‌شود.

مایکروسافت مجبور شد پشتیبانی از ویندوز ۷ را تمدید کند
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

مایکروسافت اعلام کرده بود پشتیبانی از ویندوز۷ را متوقف می کند اما ظهور باگی در آخرین آپدیت های این سیستم عامل، شرکت را مجبور کرد پشتیبانی از آن را تمدید کند.

ویندوز ۷ برای آلمان هزینه تراشید
۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

دولت آلمان با وجود هشدار مایکروسافت درباره پایان پشتیبانی از ویندوز ۷ رایانه های خود را ارتقا نداد و اکنون برای دریافت وصله های امنیتی ٨٨٧ هزار دلار پرداخت کند.

انتقام مایکروسافت از کره شمالی
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

مایکروسافت امروز اعلام کرد ۵۰ دامنه وب کره شمالی را از کار انداخته است. علت این مسأله استفاده گروه‌های هکری از این دامنه‌ها اعلام شده است.

شکایت از اپل به خاطر کشته‌شدن کودکان کار در کنگو
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

نماینده خانواده‌های چندین کودک کار اهل کنگو که در زمان حضور در معادن کبالت کشته یا زخمی ‌شده‌اند علیه شرکت‌های بزرگ آمریکایی نظیر گوگل و اپل در دادگاه فدرال واشنگتن شکایت کردند.

غولهای فناوری دیگر جای کار کردن نیستند
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲

در گزارش جدید شرکت «گلس دور» از بهترین شرکت های جهان برای کارکردن، شرکت های فیس بوک، گوگل و اپل با کاهش رده بندی روبرو شده اند و هیچ کدام از آنها جزو ۱۰ شرکت برتر جهان برای اشتغال نبودند.

مایکروسافت توانست روی شیشه فیلم ذخیره کند
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

محققان مایکروسافت با همکاری شرکت فیلمسازی وارنر برادرز نسخه ای از یک فیلم را روی تکه ای از شیشه سیلیکای سخت ذخیره کردند. این روش ذخیره سازی اطلاعات حتی بهتر از فرمت های دیجیتال است.

تلاش مایکروسافت برای اتصال جهانی «اینترنت»
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸

مایکروسافت در نظر دارد تا سال ۲۰۲۲ دسترسی به اینترنت را برای بیش از ۴۰ میلیون نفر دیگر ممکن کند.