داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار لبنیات
شیفت تورم به دهک ندار
۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱

«فشار تورم ماهانه» در آبان از دهک‌های پردرآمد به دهک‌های کم‌درآمد رسید. در اکثر ماه‌های سال‌جاری به‌دلیل رشد قیمتی در گروه‌های غیرخوراکی مانند رشد قیمت خودرو، عمدتا تورم «خانوار دارا» از «خانوار ندار» بیشتر گزارش می‌شد. اما رکوردشکنی تورم خوراکی که سهم بیشتری در سبد کم‌درآمدها دارد، باعث شد نرخ تورم ماهانه گروه‌های کم‌درآمد ۱/ ۶ واحد درصد بیشتر از گروه پردرآمد شود. این آمار در حالی اعلام شده است که در مهرماه تورم ماهانه پردرآمدها ۶/ ۴ واحد درصد بیشتر از کم‌درآمدها گزارش شده بود.

افزایش دوباره قیمت لبنیات در یک هفته
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

ستاد تنظیم بازار در یک هفته دو بار قیمت لبنیات را افزایش داد که همین امر منجر به سوء استفاده برخی از شرکت‌های تولید لبنیات شده است.

اعلام قیمت ۱۰ قلم محصولات لبنی پرمصرف
۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

در مصوبه امروز ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم شیرخام درب دامداری 4500 تومان تعیین شد.

قیمت محصولات لبنی افزایش یافت
۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰

محمدرضا بنی طبا، سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی: براساس مصوبه سازمان حمایت قیمت شیرخام از درب دامداری ها ۴۱۵۰ تومان شد و تمام دامداری ها نیز مکلف هستند که شیرخام را با این قیمت مصوب به کارخانه ها تحویل دهند و فروش شیرخام بیش از ۴۱۵۰ تومان تخلف است و سازمان تعزیرات به آن ورود خواهد کرد.

آیا شیر گران شده است؟
۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳

سخنگوی صنایع فرآورده های لبنی گفت: قیمت محصولات لبنی که مشمول قیمت گذاری دولتی هستند افزایش نیافته و اگر هم افزایش قیمتی رخ داده در آن دسته از محصولات لبنی بوده که قیمت آنها توسط کارخانه‌ها بر اساس سود و زیان و هزینه‌های تولید تعیین می شود.

شیر گران شد
۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹

با وجود اینکه مصوبه‌ای برای افزایش قیمت دوباره لبنیات وجود ندارد و مدت زیادی از افزایش قیمت قبلی نمی‌گذرد برخی از برندهای تولید کننده این محصولات قیمت شیر خود را ۲ تا ۶ هزار تومان افزایش داده اند.

افزایش قیمت لبنیات منتفی است
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲

رئیس ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه فعلا احتمال افزایش قیمت لبنیات منتفی است، از توزیع ۳۰ هزار تن برنج از فردا در سطح استان‌ها خبر داد و گفت: بر اساس تصمیمات مجموعه اقتصادی دولت مصوب شده با همکاری گمرک جمهوری اسلامی، بانک مرکزی و مجموعه وزارت صمت حدود سه میلیون تن کالای اساسی با حداقل تشریفات از فردا ترخیص شود.

لبنیات دوباره گران شد؟
۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷

اخیرا قیمت شیر و در پی آن نرخ انواع لبنیات در کشور افزایش یافته این درحالی است که نرخ مصوب شیر خام هیچ تغییری نکرده است.

گرانی لبنیات در راه است؟
۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

سخنگوی انجمن صنایع فرآورده های لبنی: قیمت مصوب شیر خام ۳۱۰۰ تومان است اما تا به امروز نه تنها این قیمت در خرید و فروش شیر خام رعایت نشده  بلکه  ۳۰ درصد هم افزایش یافته است و شرکت های لبنی شیر خام را با قیمت بیش از ۴۰۰۰ تومان از #دامداران خریداری می کنند.

قاچاق شیر خشک رونق گرفت
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی گفت: ستاد تنظیم بازار امسال یکبار قیمت لبنیات را افزایش داده و گرانی مجدد لبنیات غیرقانونی است.