داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عدالتخواهی
عدالتخواهی ساختاری یا ادامه رویکرد خیریه ای؟
۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳

اولین قدم، تلاش برای ایجاد فضایی شفاف است که در آن امکان استفاده افراد از رانت‌های سیاسی و اقتصادی وجود نداشته‌باشد. اگر چه ایجاد چنین شفافیتی در قالب یک ساختار سالم امکان‌پذیر است، ولی تا آن زمان، فشار‌های رسانه‌ای عدالتخواهانه و روشنگری‌های نخبگان جامعه با همراهی افکار عمومی، مهم‌ترین راهکار پیش روی عاملان اجتماعی است.

بایسته های عدالتخواهی
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵

عدالتخواهی نه معارضه و تخریب گری و نه نقد محافظه کارانه کلی و بی خطر است. عدالتخواهی با مبانی انقلاب اسلامی در چهارچوب های نظام صریح و شفاف و بدون ترس، نقد می کند و هزینه می دهد اما به هزینه دادن اصالت نمی بخشد و عقلانیت انقلابی را درنظر می گیرد.

جامعه ناامید از رسانه‌هاست
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

در ایام قرنطینه شاهد پررنگ شدن گفتگوهای اینستاگرامی در قالب لایوهای گوناگون با موضوعات مختلف هستیم. با پرتکرار شدن لایوها این سوال برایمان پیش آمد که لایوها متاثر از فضای قرنطینه هستند و یا نشان نیاز جامعه به گفتگو!

تاملی بردوگانه عدالت یا ولایت
۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

عدالت برای منصوبین شرط نیست فلذا عملکرد آنان ممکن است عادلانه نیز نباشد. پس این عبارت که ولی چون عادل است، هرچه در حاکمیت صورت داده عین عدل هست نیز باطل می‌شود

عدالتخواهی مصداقی باید بر مبنای اخلاق و نظریه عدالت دینی باشد
۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

فعالیت‌های عدالتخواهانه از سوی برخی در سال‌های اخیر، بیشتر از آنکه منجر به افزایش مطالبه‌گری در حوزه عدالت شود، گفتمان‌های چپ فکری و سیاسی را احیا کرده است. از طرفی یکی از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب در سال‌های بعد از انقلاب، تحقق بیش از پیش عدالت و نهادینه‌شدن آن در ساختار جمهوری اسلامی بوده است.