داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آموزش-و-پرورش
موج جدید بازماندگی از تحصیل در ایران
۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴

محدودیت در دسترسی به امکانات آموزشی به‌ویژه ابزارهای آموزشی هوشمند شکل جدیدی از نابرابری را در میان دانش‌آموزان کشور پدیدار کرده است. در ادامه گزارشی می‌خوانید از دانش‌آموزان ۵ منطقه محروم که در ۶ ماه گذشته فقیرتر و آسیب‌دید‌ه‌تر از قبل شده‌اند.

تصاویر: حاج قاسم به کتاب‌‌های درسی آمد
۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲

تصاویر و محتوای مرتبط با «سردار شهید قاسم سلیمانی» به کتاب‌‌های درسی دانش‌آموزان در پایه‌های مختلف تحصیلی اضافه شده است.

حاجی میرزایی: مدرسه باید فعال باشد
۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶

وزیر آموزش و پرورش گفت:هیچ دانش آموزی نباید به اجبار در مدرسه حضور داشته باشد. اما وظیفه ما آموزش و حضور در مدارس است.تنها در صورتی که مجموعه نهادهای فعال جامعه بسته شدند مدارس بسته می شود.

کدام معلمان می‌توانند دورکاری کنند؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹

مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات دورکاری معلمان دارای بیماری گفت: یکی از مشکلات این است که برخی دانش‌آموزان ماسک نمی‌زنند.

بطحایی: کیفیت نیروی آموزشی در دهه ۶۰ به مراتب از دهه ۹۰ بالاتر بود
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۸

وزیر سابق آموزش و پرورش با انتقاد از کاهش کیفیت نیروی آموزشی در آموزش و پرورش گفت: با جرات می‌گویم کیفیت نیروی آموزشی در دهه ۶۰ به مراتب از کیفیت نیروی آموزشی در دهه ۹۰ که در اواخر آن قرار داریم، بیشتر بود.

فیلم: سادات لاری: کنترل سلامت دانش آموزان در مدارس دشوار است
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره بازگشایی مدارس گفت: فقط ۱۵ درصد دانش آموزان تهرانی به مدرسه رفتند. کنترل سلامت دانش آموزان در مدارس مشکل است

حاجی‌بابایی: بازگشایی مدارس تخلف بود
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸

نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه ستاد کرونا تا امروز اعلام نکرده که بلاخره موافق بازگشایی حضوری مدارس هست یا خیر؟ گفت: آموزش و پرورش نباید تخلف قانونی می‌کرد چون بر اساس مصوبه مجلس شروع مدارس یکم مهرماه است.

گزارش وزارت بهداشت از وضعیت مدارس: تهویه کلاس‌ها قابل قبول نیست
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس را از تاریخ ۱۱ تا ۱۹ شهریور ماه منتشر کرد.

آنتی‌تز ۲۰۳۰؛ لزوم ترمیم تا موانع اجرا
۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

حجت الاسلام والمسلمین ذوعلم ضمن تبیین راهکار‌های ترمیم و رفع ابهامات سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اجرای موفق آن را موجب محو شدن سند ۲۰۳۰ دانست.

اعتماد جامعه به فرهنگیان مسئولیت آموزش و پرورش را دو چندان می‌کند
۱۸ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰

معاون اول رئیس جمهور گفت: خانواده ها هیچ اجباری برای نحوه آموزش فرزندان خود ندارند و روش های مختلف و متنوعی پیش روی جامعه قرار گرفته و خانواده ها می توانند هر روشی که مناسب می دانند را انتخاب کنند.