داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ارتش-آمریکا
وعده «الزرفی» برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹

نخست وزیر مامور تشکیل دولت جدیدعراق با اعلام اینکه«سفیر آمریکا به من وعده داده است که تا اواسط سال جاری نیمی ازنیروهای امریکایی ازعراق خارج شوند»قول دادکه خروج نیروهای آمریکایی از عراق را تکمیل کند.

نقل و انتقالات مشکوک در پایگاه عین‌الاسد
۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲

یک منبع امنیتی اعلام کرد تجهیزات نظامی پایگاه الحباینه که دیروز ارتش آمریکا آنجا را ترک کرد به پایگاه عین‌الاسد منتقل شد.

آمریکا پایگاه «الحبانیه» را رسما تحویل عراق داد
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹

رسانه‌های عربی از تحویل رسمی یک پایگاه نظامی از سوی آمریکا به نیروهای عراقی خبر داد.

عراق، امنیت و خروج بی تاثیر آمریکا
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴

سخنگوی وزارت دفاع عراق تاکید کرد که خروج آمریکا از چند پایگاه نظامی در این کشور تاثیری بر امنیت عراق و سیر عملیات‌ها علیه گروه تروریستی داعش ندارد.

کرونا و ادامه سربازگیری و آموزش نظامی پنتاگون
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۲

به‌رغم شیوع کرونا در سراسر آمریکا و ابتلای بیش از 180 هزار نفر به ویروس مرگبار کرونا و مرگ بیش از 3500 آمریکایی، پنتاگون همچنان اصرار دارد فرایند جذب نیروهای نظامی و سربازان در پادگان‌های آموزشی ادامه داشته باشد.

ائتلاف آمریکایی مقر خود در نینوا را تحویل ارتش عراق داد
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷

ائتلاف بین‌المللی در ادامه عقب‌نشینی‌ها از پایگاه‌های خود در برخی استان‌های عراق، امروز نیز پایگاه‌های خود در استان نینوا را به ارتش عراق تحویل داد.

نقشه شوم پنتاگون علیه گروه‌های مقاومت و ملت عراق
۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

برآورد برخی از تحلیلگران از تصمیم آمریکا برای تشدید تنش‌های خود با گروه‌های مقاومت در عراق حکایت دارد، به گونه‌ای که یا به تقویت جایگاه «عدنان الزرفی»، نامزد مورد حمایت آمریکا برای تصدی پست نخست وزیری بیانجامد و یا در نهایت به یک کودتای نظامی در این کشور منجر شود.

حضور تروریست‌های آمریکا در شمال عراق
۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹

مشاور استاندار نینوی خبر داد که بر خلاف ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر خروج از پایگاه هوایی «القیاره» در نینوی، فقط عملیات جایگزین کردن نیروهای آمریکایی صورت گرفته است، نه بیشتر.

اطلاعات جدید از تحرکات نظامی آمریکا در عراق
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

منابع خبری از تحرکات نظامی جدید تروریست‌های آمریکایی در عراق خبر دادند.

تبعات جنگ ۱۹ ساله آمریکا علیه افغانستان
۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

حمله آمریکا به افغانستان به بهانه مبارزه با تروریسم در طی ۱۹ سال اخیر تبعات ناگواری برای مردم افغانستان داشته و همچنان ادامه دارد.