داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار ارتش-آمریکا
نیروهای آمریکایی در حال خروج از بگرام
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳

مسؤول مجلس سنای افغانستان اعلام کرد، نیروهای آمریکایی تخلیه پایگاه هوایی بگرام واقع در شمال کابل، پایتخت را آغار و شروع به تخریب ساختمان‌های موجود در پایگاه و انتقال تجهیزات به پاکستان کرده‌اند.

آمریکایی‌ها از عراق خارج نخواهند شد
۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

رئیس سابق پارلمان عراق با بیان اینکه آمریکا از عراق خارج نخواهد شد، گفت: واشنگتن با شروط و تعهدات متعدد، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق را به ستوه خواهد آورد.

اخراج آمریکا از منطقه یکی از ابعاد انتقام سخت خداوند از دشمنان اسلام است
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

آیت الله نوری همدانی در پیامی به دومین نشست هم اندیشی احزاب و گروه‌های جبهه مقاومت، اخراج آمریکایی‌ها از منطقه را از ابعاد انتقام سخت خداوند از دشمنان اسلام دانست.

اسپر وعده خروج بیش از ۳ هزار نظامی آمریکایی از افغانستان را داد
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴

وزیر دفاع آمریکا می‌گوید تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، شمار نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان به کمتر از ۵ هزار نفر کاهش خواهد یافت.

تایتانیک آمریکا میان امواج مقاومت!
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸

رهبر معظم انقلاب در سخنان خود در عید قربان تصریح داشتند در ماه‌های اخیر«آمریکا و رژیم صهیونیستی با ابزار تحریف و آدرس غلط دادن در مورد ایران، دارند خودشان را خفه می‌کنند» و تلاش دارند «با صدها زبان و جنگ رسانه‌ای روحیه مردم و جوانان را تضعیف و القا کنند که ملت ایران باید با آمریکا کنار بیاید و مقاومت نکند، اما ملت ایران آمریکا را شناخته و می‌داند دروغ می‌گوید.»

الکاظمی با ادامه حضور نیروهای آمریکایی مخالف نیست
۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

یک نماینده عراقی گفت که گفت‌و‌گوهای میان بغداد و واشنگتن صوری است و در واقع نخست‌وزیر عراق مخالفتی با ادامه حضور نیروهای آمریکایی ندارد.

اینفوگرافیک: تلفات نیروی نظامی آمریکا در چند ماه گذشته
۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴

میزان رسمی خسارات و بویژه آمار تلفات انسانی از سوی مقامات آمریکایی محرمانه بوده و اعلام نگردیده است.

اصحاب کهف مسؤولیت هدف‌گیری کاروان ارتش آمریکا در سوریه را پذیرفت
۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

گروه اصحاب کهف مسؤولیت نابودی کاروان لجستیکی عظیم ارتش آمریکا با محافظان امنیتی خارجی آن را در منطقه مکیشیفه در استان صلاح الدین عراق برعهده گرفت.

۵ پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان تخلیه می‌شود
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای از خروج نیرو‌های آمریکایی در افغانستان خبر داد.

تجهیزات تازه نظامی آمریکا وارد سوریه شد
۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

منابع خبری در شهر «الحسکه» در شمال شرق سوریه خبر دادند که نظامیان آمریکایی پیش از ظهر امروز (سه شنبه) یک کاروان نظامی و لجستیکی جدید وارد این شهر کرده‌اند.