داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کارگران
بذل و بخشش دولت از جیب کارگران
۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

بهانه‌های بی‌پایه و اساس محمد رضوانی‌فر و سکوت محمد شریعتمداری نمی‌تواند افکار عمومی را از انتقاد به انتصاب افراد فاقد صلاحیت، اما فعال در ستاد انتخاباتی حسن روحانی منحرف و مشکلی را حل کند. سازمان بازرسی موظف به رسیدگی است.

فیلم: صفر تا صد ماجرای هفت تپه
۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹

احمد نادری در گفتگو با «نسیم آنلاین»: یک ابرمتهم ارزی با رانت این مجموعه را تملک کرد. متهم ۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلار برای واردات کالای اساسی می‌گیرد؛ نه تنها کالایی وارد و پولی خارج نمی‌شود، این مبلغ بصورت ریال داخل کشور چرخش می کند. مجموعه وسیع هفت تپه را به قیمت ۶ میلیارد تومان خریداری می کند. تولید در هفت تپه داغون شده است.

اخراجی ها بازگشتند
۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱

با پیگیری نماینده ولی فقیه در خوزستان کارگران اخراجی شرکت نیشکر هفت تپه صبح امروز به کار بازگشتند.

بازگشت کارگران اخراجی «هفت‌تپه» به کار
۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱

نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان با اشاره به لزوم حفظ احترام و کرامت کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: ۱۵ کارگر اخراجی از فردا در این شرکت مشغول به کار می‌شوند.

طرح سوال از وزیر کشور در مورد اعتصاب‌ کارگران هفت تپه
۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس از طرح سوال از وزیر کشور برای پاسخگویی به اقدامات صورت گرفته در شرکت نیشکر هفت‌تپه که موجب اعتصاب و ناآرامی کارگران شده، خبر داد.

بخاری‌هایی که قیمت‌شان از حقوق یک‌ماه کارگران بیشتر است
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

گرانترین بخاری‌ها بین ۳ تا ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ارزانترین بخاری‌ها نیز بین یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه شده‌اند.

حداقل دستمزد در تمام مناطق باید رعایت شود
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی معتقد است ورود به موضوع مزد منطقه ای به شکل دستوری ممکن نیست و تمام کشورها ابتدا حداقل دستمزد را مورد توجه قرار داده و پس از آن در سایه ثبات اقتصادی به مزد منطقه ای ورود کرده اند.

دستمزد کارگران تنها ۳۸ درصد هزینه معیشت را جواب می‌دهد
۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورای اسلامی کار با اشاره به اینکه دستمزد تنها ۳۸ درصد سبد معیشت را پوشش می دهد گفت: کارگران برای جبران ۶۲ درصدی هزینه های خود باید کارهای کاذب کنند.

خطر فقر برای یک خانواده ۴ نفره ۱۰ میلیون تومان است
۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه خط فقر در جامعه برای خانوار ۴نفره ۱۰میلیون تومان است گفت: بسیاری از کارگران توان خرید گوشی موبایل برای ادامه تحصیل فرزاندانشان را ندارند.

گزارش تکان‌دهنده مرکز خیریه بین‌المللی آکسفام
۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

مرکز خیریه بین‌المللی آکسفام در گزارشی با استناد به آمارها و ترازهای مالی شرکت‌های مختلف از یک شیوه درآمدزایی کثیف سرمایه‌داران در میانه شیوع کرونا پرده برداشته است. شیوع کرونا در جهان، بسیاری از صنایع و مشاغل در جهان را تحت تأثیر قرار داده است اما بسیاری از شرکت‌ها و صنایع جهان برای آنکه بتوانند همچنان نظر مثبت سهامداران خود را جلب کنند، از سویی می‌کوشند حمایت‌های اقتصادی و مالی دولت‌ها را جلب کنند و از سوی دیگر، با تحت فشار قرار دادن کارگران و کارمندان خود و استفاده از اهرم تعدیل نیرو، دستمزد