داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار سامانه-نیما
روحانی: عزاداری محرم تعطیل نمی‌شود
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

رئیس جمهور: عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) بیش از همه واجب شرعی را رعایت می‌کنند.

۴ دلیل اصلی بازنگشتن ارز حاصل از صادرات
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با انتقاد از عملکرد دیرهنگام بانک مرکزی در مورد عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات توسط 250 صادرکننده، گفت: 4 دلیل و مشکل عمده برای عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات وجود داشته است.

ارز صادراتی بازگردد بساط دلالان و سفته بازان جمع می شود
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹

صادرکنندگان تا پایان تیرماه فرصت دارند که ارز ناشی از صادرات را به چرخه اقتصاد کشور بازگردانند که با تمهیدات اتخاذ شده برای برخورد با متخلفان، به نظر می‌رسد با بازگشت بخشی از ۲۷ میلیارد دلار تعهد ارزی صادرکنندگان در هفته‌های آتی به تدریج تلاطم بازار ارز کاهش یافته و قیمت‌ها در این بازار به ثبات و تعادل برسد.

بانک مرکزی نقدینگی را کنترل می‌کند
۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه اکنون صادرات روند خوب و مثبتی پیدا کرده است گفت: با روندی که به پیش می‌رویم تعادل برای تأمین ارز کالاهای اساسی، ضروری و به ویژه مواد اولیه کارخانجات برقرار خواهد شد.

۷۰ هزار میلیارد پنهان در ارز ۴۲۰۰ تومانی!
۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷

۲۲ ماه از آمدن نرخ پرحاشیه ۴۲۰۰ تومان در بازار ارزی و تجاری ایران می‌گذرد و باوجود همه مخالفت‌ها در این زمینه، دولت نتوانسته آن را کنار بگذارد و نه اینکه با اطمینان پیش ببرد و ظاهرا چاره‌ای جز ادامه این مسیر ندارد. نرخی که پشت تامین ۱۰.۵ میلیارد دلار برای کالای اساسی در سال آینده رانت حدود ۷۰ هزار میلیارد تومانی دارد و تضمین ۱۰۰ درصدی هم برای پیشگیری از آن وجود ندارد.

در ۵ ماهه سال جاری ۷/۶ میلیارد یورو ارز صادراتی در سامانه نیما عرضه شد
۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰

طبق آمارهای ارائه شده، در ۵ ماهه سال جاری ۷/۶ میلیارد یورو ارز صادراتی در سامانه نیما عرضه شده و ۶/۸ میلیارد یورو نیز برای واردات از این سامانه خریداری شده است.

قیمت چای خارجی افزایش یافت
۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲

رئیس اتحادیه بنکداران با بیان اینکه قیمت چای خارجی در هرکیلوگرم ٨٠ هزارتومان افزایش یافته است،گفت: حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی از واردات این کالا و اختصاص ارز نیمایی برای آن دلیل این امر است.

بانک مرکزی با گران کردن دلار در سامانه نیما قیمت کالاهای مصرفی را افزایش داده
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

مفتح گفت: زمانی که نرخ ارز افزایش می‌یابد یک هیجان به بازار تزریق می‌شود و قیمت سایر کالاها به‌تبع رشد نرخ دلار افزایش می‌یابد؛ اما زمانی که نرخ ارز کاهش می‌یابد انتظار می‌رود کالاهایی که افزایش قیمت داشتند دوباره به نرخ روز ارز محاسبه شوند که این اتفاق نمی‌افتد و این به سیاست‌های اقتصادی دولت بازمی‌گردد