داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار آمریکای-لاتین
غفلت دولت روحانی از بازار کشورهای ضد آمریکایی؟!
۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵

طی دو دهه اخیر با پیروزی جریان‌های ضدآمریکایی در آمریکای لاتین، کشورمان از این فرصت‌ها که می‌توانست برای دور زدن تحریم‌ها و شکستن آثار تحریمی بهره گیرد، به درستی استفاده نکرده است.

بدهی انگلیس باید هرچه زودتر پرداخت شود
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ایران علاقه‌ای به مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ندارد و به نفع کسی نیز نمی‌داند که دخالتی انجام شود.

خواسته پارلمانهای آمریکای لاتین، بایکوت اسرائیل
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

اعضای پارلمان های آمریکایی لاتین در واکنش به طرح الحاق کرانه باختری، خواستار تدوین قوانینی برای بایکوت رژیم صهیونیستی شدند.

حکام مرتجع منطقه بقای خود را در ارتباط با امریکا و اسرائیل می‌دانند
۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲

کارشناس مسائل بین الملل گفت: مقاومت با کارکرد درست خود به دنیا نشان داد رفتارهای خصمانه این جریان به دلیل تخاصم عربی، ایرانی صرف یا تقابل جریان شیعی و سنی نیست، حتی دفاع از منافع ملت ها و امت ها و جهان اسلام هم برای حکام مرتجع عربی مهم نیست، مهم ابقای خود است!

شیخ عطار: حضور اقتصادی ما در آمریکای لاتین بسیار ضروری است
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

قائم مقام اسبق وزارت امورخارجه گفت:حضور ما در آمریکای لاتین بسیار ضروری است و برای آمریکا خواب آشفته ایجاد می کند و از جهات مختلف می‌تواند به منافع ملی ما کمک کند.

استقبال مردم ونزوئلا با شعار «قاتل» از گوایدو
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

رهبر مخالفان دولت ونزوئلا همزمان با بازگشت به کشورش با معترضانی که علیه او شعار می دادند: «قاتل»، روبرو شد.

در بولیوی کودتا رخ داد نه استعفا /مخالفان مورالس به بهانه تقلب کشور را به آشوب کشاندند
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

پس از انتخاب اوو مورالس به ریاست جمهوری و به دنبال افزایش خشونت ها توسط مخالفان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بولیوی، اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی از سمت خود استعفا کرد.

سناریوی تکراری این‌بار در بولیوی: شکست لیبرال‌ها و عدم تمکین به رای مردم
۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

در انتخابات ریاست جمهوری ونزولا هم لیبرال‌ها هر انتخاباتی را که از آن پیروز خارج نمی‌شوند، بی‌اعتبار اعلام می‌کنند. روزنامه‌ها و رسانه‌های حامی اپوزیسیون، بعد از هر انتخابات، مملو از واژگانی چون «تقلب در انتخابات» یا «مهندسی آراء» است. لیبرال‌ها معمولا بعد از هر انتخاباتی که بازنده باشند، هواداران خود را به خیابان‌ها می‌آورند، آتش به پا و اموال عمومی را تخریب می‌کنند. امروز با شکل مشابهی از همین برنامه در بولیوی مواجهیم.

تلاش مایکروسافت برای اتصال جهانی «اینترنت»
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸

مایکروسافت در نظر دارد تا سال ۲۰۲۲ دسترسی به اینترنت را برای بیش از ۴۰ میلیون نفر دیگر ممکن کند.

نظام سلامت در کوبا
۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹

حتی باور این که کشوری در جهان امروز اینگونه عمل کند برای بسیاری و بالاخص آنان که قوانین سودجویانه نظام سرمایه داری را جاودانه و غیر قابل نقض می دانند، سخت است. لیکن، اینگونه است که کوبا قلوب انسان های تشنه نوع دوستی را در اقصا نقاط جهان فتح کرده است.