داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار اصل-۴۴-قانون-اساسی
قوه قضاییه درباره اتهامات مطرح علیه مسئولان ارشد شفاف‌سازی کند
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

معاون اول رئیس جمهور گفت: قوه قضاییه باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به اتهامات مطرح علیه مسئولان ارشد کشور شفاف سازی کند.

فاصله زیادی با اهداف اصل ۴۴ داریم
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید فرهنگ حمایت و دفاع از بخش خصوصی در جامعه ترویج پیدا کند، گفت: نباید اجازه دهیم که به بخش خصوصی در رسانه‌ها بی‌حرمتی شود.

پورابراهیمی: بیشتر مشکلات اتقصادی مربوط به واگذاری‌هاست
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سیاست اصل ۴۴ بعد از تصویب مشخص کرد که دولت وظیفه سیاست‌گذاری و ریل‌گذاری در بخش اقتصاد دارد بنابراین در بخش اقتصاد کشور بیشتر مشکلات مربوط به واگذاری‌هاست.

پیامدهای یک انحصار جدید
۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

این روزها، اتفاقات جالبی در حال وقوع است؛ اتفاقاتی که از سال‌ها پیش برای آن برنامه دقیق وجود داشت. هرچند برخی برنامه‌ها با موانعی روبه‌رو شد و متولیان، مجبور به کنار گذاشتن بعضی سرفصل‌ها یا ایجاد تغییراتی در مدل پیاده‌سازی آن شدند؛ اما اصل طرح در حال تحقق است.

متهم مدیر بود اما قانون قاچاق را درست بلد نبود
۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲

در حالی امروز به پرونده عباس ایروانی رسیدگی شد که یکی از متهمان علیرغم ادعای مدیریت گمرکی قانون قاچاق کالا را مطالعه نکرده بود.

نامه کدخدایی به دیوان عدالت اداری درباره اصل ۴۴ قانون اساسی
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷

قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان در نامه‌ای به رئیس هیئت عمومی دیوان عدالت اداری نظر این شورا درباره انحصار در پذیرش وکیل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مغایر سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و خلاف شرع اعلام کرد.

گزارش تفریغ بودجه ۹۷ سند شلختگی مالی دولت
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱

انتشار گزارش دیوان محاسبات مجلس درباره تفریغ بودجه ۹۸، از شلختگی مالی دولت حکایت می‌کند.

۱۶۰۰ میلیارد تومان اقساط واگذاریها واریز نشد
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

بر اساس گزارش تفریغ بودجه ۹۷، از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان خصوصی سازی تنها ۲۳ %به بخش خصوصی واقعی واگذار شده، ۱۶۰۰ میلیارد از اقساط واگذاریها به خزانه واریز نشده و علاوه بر موارد خصوصی سازی از طریق مذاکره، ۶ شرکت نیز به اعضای هیئت مدیره واگذار شده است.

فقط وظایف تصدی‌گری شرکت انفورماتیک واگذار می‌شود نه حاکمیتی
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

دبیر شورای اصل ۴۴ قانون اساسی با اشاره به ابهامات واگذاری شرکت ملی انفورماتیک بانک مرکزی، گفت: در مورد شرکت انفورماتیک بایستی تاکید کرد که قبل از واگذاری، وظایف تصدی‌گری و حاکمیتی شرکت تفکیک شده که این فرایند ممکن است تا ۲ سال نیز طول بکشد.