داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار عراق
قیس خزعلی برای انتخاب نخست وزیر آبنده عراق شرط گذاشت
۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰

دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق در توئیتی الزامات نخست وزیر آتی عراق را بیان کرد که پایبندی به اخراج اشغالگران آمریکایی از عراق یکی از این شروط است.

«ناصریه»، کانون تداوم اعتراضات عراق + تصاویر
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

هم‌اکنون شهر ناصریه مرکز استان ذی قار به کانون اصلی مقاومت معترضین تبدیل شده؛ به طوری که چند بار برای سرکوب معترضین در این شهر تلاش شد، اما همگی ناکام مانده است. درگیری‌های پراکنده در شهرها و مراکز استان دیگر مانند بصره و بغداد نیز ادامه دارد؛ اما وضعیت هیچ شهری را نمی‌توان با ناصریه مقایسه کرد!

الحشد الشعبی: ارتباطی با حمله به سفارت آمریکا نداریم
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶

الحشد الشعبی به طور رسمی اعلام کرد که هیچ ارتباطی میان این سازمان و طرف‌هایی که به سمت سفارت آمریکا راکت شلیک کرده‌اند، وجود ندارد.

احتمال معرفی نخست وزیر جدید عراق تا ۴۸ ساعت آینده
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷

خبرگزاری المعلومه عراق به نقل از یکی از نمایندگان پارلمان این کشور اعلام کرد که احتمالا نخست وزیر جدید عراق ظرف ۴۸ ساعت آتی معرفی شود.

با دولت در حال هماهنگ شدن برای اجرای مصوبه اخراج نظامیان خارجی هستیم
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

معاون اول رئیس پارلمان عراق با تاکید بر اینکه تظاهرات میلیونی بغداد پیام خود را در مخالفت ملت عراق با سیاست‌های دولت آمریکا به گوش همه دنیا رساند، گفت: مصوبه پارلمان درباره اخراج نیروهای اشغالگر به دولت عراق این امکان را داده است که توافقنامه‌های امنیتی با قدرت‌های جهانی را اصلاح کند.

شلیک چند راکت به اطراف منطقه سبز بغداد
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۸

عصر یکشنبه چند راکت به اطراف سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد شلیک شد.

ارتش آلمان در شمال عراق فعال‌تر خواهد شد
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

ارتش آلمان عملیات نیروهای آموزشی خود در شمال عراق که بعد از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا به حال تعلیق درآورده بود را از سر می‌گیرد.

نیروی قدس در کدام جنگ‌ها حضور یافت؟
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷

حضور فعال و عملکرد برجسته نیروی قدس سپاه در جنگ‌های منطقه و دفاع از حقوق مظلومان و مسلمانان جهان، سابقه‌ای دیرینه و همزمان با تشکیل این نیرو دارد.

ملت عراق شایسته برخورداری از دولتی عادل هستند
۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

گردان‌های حزب‌الله عراق در بیانیه‌ای خطاب به گروه‌های سیاسی این کشور تاکید کرد: «کارتان را محکم کنید، تعلل و دفاع از خائنان و مزدوران بس است.»

آیا روز تاریخی عراق جدید از راه رسید؟
۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰

با خروج روز گذشته هواداران و حامیان جریان صدر از میدان‌های تحصن معترضین عراقی، از شب گذشته و صبح امروز نیروهای امنیتی و نظامی تلاش خود را به کار بسته‌اند تا به تحصن‌ها پایان داده و زندگی عادی و حیات طبیعی را به شهرهای عراق بازگردانند.