داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار یارانه-پنهان
یارانه پنهان انرژی ۹۰۰هزار میلیارد تومان نیست
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

استاد دانشگاه علامه معتقد است که جریانی در سازمان برنامه‌ و بودجه، دانشکده اقتصاد شریف و برخی موسسات پژوهشی مانند اندیشکده حکمرانی دانشگاه شریف با نگاه غلطی که به مشکلات اقتصادی در کشور دارد، با محاسبه اشتباهی از یارانه پنهان، منشا شکل‌گیری تصمیمات مهمی در کشور شده‌اند که افزایش قیمت و سهمیه‌بنزین که اخیرا توسط دولت صورت گرفت از همین سنخ تصمیمات است.

مالیات پنهان را هم حذف کنید
۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

آیا همین دست آورد این توجه دائمی به یارانه پنهان و بی توجهی یا خود را به نسیان زدن در مورد این مالیات پنهان در کنار انبوهی از سوء تدبیرهای دیگر نبوده است که به اعتراف خود دولت، امروز ۷۵ درصد مردم نیازمند کمک مالی هستند و این دست آورد شرم آور حاصل این سیستم اقتصادی است.

افزایش قیمت حامل‌های انرژی را به همه‌پرسی بگذارید
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷

نسیم آنلاین: چندی است دوباره زمزمه افزایش قیمت حامل‌های انرژی یا همان سوخت آغاز شده است. نگارنده اخیرا در یادداشت «حدیث مکرر گرانی» و در میزگردها و مصاحبه‌هائی نوشته و گفته‌ام که ماجرا و سوابق آن چیست و در اینجا قصد تکرار آن را ندارم. شواهد نشان می‌دهد که دولت مصمم به این اقدام است  گرچه به دلیلی که اشاره خواهد شد ممکن است در سال جاری موفق به این اقدام نشود. 

واریز ۳۶۰ هزار میلیارد به حساب خانوارهای ایرانی!
۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

در چند سالی که دولت یارانه نقدی ۴۵ هزارو ۵۰۰ تومانی پرداخت کرده تاکنون بیش از ۳۶۰ هزار میلیارد تومان به حساب خانوارهای ایرانی واریز کرده است؛ این رقم نزدیک به بودجه عمومی است که امسال با آن کل کشور اداره می‌شود.

آیا واقعا «بنزین» در ایران ارزان است؟ +جدول
۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰

مرکز پژوهش‌های مجلس در جدیدترین گزارش خود عنوان کرده است که با اینکه قیمت سوخت در ایران در مقیاس جهانی پایین‌ترین قیمت دلاری را دارد، اما برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه برحسب نسبتی از درآمدها، چندان ارزان نیست و برای افزایش قیمت سوخت باید ملاحظات خاصی در نظر گرفته شود.

چرا میلیاردرها از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان نمی‌گذرند؟!
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴

اینکه برخی معتقدند یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی حقی است که باید گرفته شود و از سویی دیگر عدم تمایل برای رفتن در لیست پردرآمدها و تبعات آن، از اهم دلایلی است که موجب شده افراد با گردش مالی میلیاردی هم به قطع یارانه اعتراض کنند.

گران کردن بنزین معنای اقتصاد مقاومتی نمی‌دهد
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

نماینده مردم دامغان در مجلس گفت: صادرات کشاورزی و فرآورده‌های پتروشیمی به کشورهای همسایه و برداشت از مخازن مشترک، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است نه گران کردن بنزین و آب و برق.

کاهش چشم‌گیر تولید نفت اکوادور در پی اعتراضات مردمی
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

روند کاهشی تولید نفت اکوادور در پی وقوع اعتراضات مردمی به حذف یارانه سوخت، ادامه دارد.

اعتراضات مردم اکوادور ۵ کشته بر جای گذاشت
۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

ناآرامی‌ها در اکوادور که از اعتراض به کاهش یارانه سوخت آغاز شد، در یک هفته گذشته پنج کشته برجا گذاشته است.

اقتصاد اکوادور، قربانی جدید سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول
۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳

اجرای توصیه‌های صندوق بین المللی پول، این بار در اکوادور قربانی می‌گیرد.