داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار وزارت-اقتصاد
وزرای اقتصاد روحانی و احمدی‌نژاد بهم رسیدند
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

جلسه علنی امروز مجلس با حواشی همراه بود از نقد وزیر احمدی نژاد به دولت در روز حضور وزیر اقتصاد در صحن علنی تا اظهارات نماینده ای که می گفت اقتصاد را در حد کوچه و بازار می داند.

فیلم: پایه حقوق کارگران تغییر کرد
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸

اعضای شورای عالی کار در نشست تعیین حق مسکن کارگران پس از گذشت ساعت‌ها مذاکره با تصویب افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران موافقت کردند.

روحانی: سهام معادن کوچک و متوسط در بورس عرضه شوند
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷

رئیس‌جمهور گفت: معادن کوچک و متوسط را به بورس ببریم تا مردم بتوانند سهام یک معدن را بخرند، این اتفاق هم باعث رونق و گشایش بازار بورس می‌شود و معادن زودتر می‌توانند فعال شوند.

دو بانک دیگر به منتخب پذیره‌نویسی سهام دولت اضافه شد
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

وزارت اقتصاد با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بانک‌های پارسیان و پاسارگاد به فهرست بانک‌های منتخب جهت پذیره‌نویسی واحدهای صندوق‌های قابل معامله دولتی افزوده شده‌اند.

دورزدن دولت به شیوه وزارت اقتصاد
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸

وزارت اقتصاد در ۲سال گذشته، به دنبال تغییر قانون مربوط به هیات مقررات‌زدایی به شکل مورد نظر خود است و علی‌رغم مخالفت رسمی ۶وزیر و ۲معاون رئیس‌جمهور اصرار بر تصویب لایحه خود به صورت طرح دارد.

جزئیات اختصاص ۲ میلیون تومان سهام به هر کد ملی
۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای فراخوان واگذاری (شماره 1) پذیره ‏نویسی واحدهای سرمایه‏ گذاری صندوق سرمایه‏ گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه‌گری مالی یکم" را منتشر کرد.

۱۶۰۰ میلیارد تومان اقساط واگذاریها واریز نشد
۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

بر اساس گزارش تفریغ بودجه ۹۷، از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان خصوصی سازی تنها ۲۳ %به بخش خصوصی واقعی واگذار شده، ۱۶۰۰ میلیارد از اقساط واگذاریها به خزانه واریز نشده و علاوه بر موارد خصوصی سازی از طریق مذاکره، ۶ شرکت نیز به اعضای هیئت مدیره واگذار شده است.

این حقوق، کارگر نیست
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۵

با تصمیم شورای‌عالی کار و بدون امضای نمایندگان جامعه کارگری کشور، حقوق کارگران در سال جاری ۱۵درصد افزایش یافت که ۲۶درصد کمتر از نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی (۴۱درصد) است. کاهش شدید قدرت خرید کارگران، نتیجه چرخه معیوب تعیین افزایش حقوق کارگران توسط شورایی با اکثریت متشکل از نمایندگان کارفرمایی است که نتیجه آن عقب‌ماندگی ۷۰درصدی دستمزد کارگران از نرخ تورم در سه سال اخیر است.

چرا دولت از دارایی ۱۸۰۰۰هزار میلیاردی‌اش بهره نمی‌برد؟
۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰

درحالی که نهادهای انقلابی بعد از شیوع کرونا اقدامات قابل توجهی برای کاهش آسیبهای مربوطه در دستور کار قرار داده‌اند، دولت نیز می تواند با استفاده از ۱۰ درصد ظرفیت اموال خود، حداقل منابع ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی برای مقابله با این چالش فراهم کند.

تشریح سیاست های وزارت اقتصاد برای تحقق شعار سال
۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹

وزیر اقتصاد با تشریح سیاست های وزارت اقتصاد برای تحقق جهش تولید بانک ها و بازار سرمایه را دو ابزار مهم برای تحقق این مهم دانست.