داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار یحیی-آل-اسحاق
توصیه‌های آل اسحاق به دولت درباره بازار سرمایه
۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶

به رغم استقبال شدید مردم از بورس و تلاش ادامه دار بسیاری از آنها برای ورود به این بخش، برخی کارشناسان اقتصادی به روند رشد شاخص کل بورس ابراز نگرانی می‌کنند و می‌گویند آنچه در بورس می گذرد حباب است.

۱۰ پیشنهاد آل‌اسحاق برای پایان تحریم
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

عدم‌وابستگی، تعدد منابع تأمین نیازها، افزایش تاب‌آوری، مقابله فعال باتحریم، حمایت از تولید، ریسک‌پذیری، مقابله با فساد، هماهنگی قوا، استفاده از ظرفتیهای اقتصادی وتجاری منطقه و نهایتاً اقتصاد مقاومتی ۱۰راهکاری است که آل‌اسحاق برای علاج تحریم مطرح کرد.

مرزهای جنوبی عراق هنوز بسته است
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶

رئیس اتاق ایران و عراق با اشاره به فراهم بودن شرایط صادراتی در مرز اقلیم کردستان عراق، از اتخاذ تمهیداتی برای بازگشایی مرزهای جنوبی ایران و صدور کالا به عراق خبر داد.

وضعیت مرزهای مشترک ایران و عراق چگونه است؟
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱

رییس اتاق بازرگانی ایران و عراق آخرین وضعیت تردد در مرزهای مشترک دو کشور را تشریح کرد.

از صادرات ایران به عراق چه خبر؟
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق اعلام کرد :‌ تمام مرزهای صادراتی ایران به عراق باز است و هیچ خللی در روند صادرات کالا به این کشور وجود ندارد .

صادرات قبل از مصوبه جدید مجلس هم از مالیات معاف بود
۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

وزیر سابق بازرگانی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره معافیت های صادرات کالا و خدمات گفت: صادرات در گذشته هم از هر گونه عوارض و مالیاتی معاف بود و مصوبه اخیر مجلس چندان تاثیر گذار نخواهد بود.

جزئیات صادرات ایران به عراق پس از ناآرامی‌های اخیر
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با تاکید براینکه جای نگرانی برای وضعیت تجارت ایران و عراق نیست، گفت: این وضعیت گذراست اما باید برای توسعه روابط تجاری به سرمایه‌گذاری مشترک بین دو کشور توجه شود.

نرخ ارز دستکاری می‌شود؟
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

وزیر پیشین بازرگانی در خصوص مداخله بانک‌ مرکزی در بازار ارز اظهارکرد: مدیریت سیاست پولی در تمام دنیا بر عهده بانک ‌مرکزی است، زیرا حفظ ارزش پول ملی، مبادلات ارزی و تعادل بازار ارز جزو وظایف اولیه و ذاتی بانک‌های مرکزی است و بانک ‌مرکزی ایران نیز از این قضیه مستثناء نیست.

بانک‌ها از ربا فاصله بگیرند
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

وزیر اسبق بازرگانی در مورد حذف ربا از نظام بانکی کشور گفت: معتقدم که حذف ربا از نظام بانکی کشور امکانپذیر است اما به شرطی که بانکها ریسک پذیر شوند.

حجم صادرات ایران به عراق در شش ماه اول امسال رشد داشته است
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به کاهش ۷۵ درصدی صادرات ایران به اروپا گفت: علیرغم تمام مشکلات صادرات ایران به عراق در شش ماهه ابتدای امسال رشد خوبی داشته است.