داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار مسلمانان
آنکارا باز هم علیه «لغو خودمختاری کشمیر» موضع‌گیری کرد
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

وزارت خارجه ترکیه به مناسبت اولین سالگرد لغو خودمختاری ایالت جامو و کشمیر بیانیه صادر و تاکید کرد، این اقدام هند «کمکی به صلح و ثبات منطقه نکرده است».

آیت‌الله جنتی: همه کشورهای اسلامی به یاری لبنان بشتابند
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

دبیر شورای نگهبان با تسلیت فاجعه دردناک انفجار بیروت از همه کشورهای اسلامی خواست به یاری مردم لبنان بشتابند.

اردوغان ادعا کرد کشورش امید مظلومان منطقه و جهان است
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد کشورش امید مظلومان منطقه و جهان شده و از حقوق آن‌ها دفاع می‌کند.

ثروتمندترین زن ایران برنده مزایده پارچه تمام طلای خانه خدا شد
۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷

سمیه نور، بانوی کارآفرین ایرانی با خرید پارچه متبرک خانه خدا قصد دارد در اقدامی خیرخواهانه تمام عواید حاصل از مزایده این پارچه نفیس و متبرک را صرف کمک به مبارزه با کرونا در سطح جهان اسلام کند.

رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم
۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

امروز نه فقط الگوی فرهنگی غرب ــ که از آغاز هم با وقاحت و رسوائی پا به میدان گذاشت ــ بلکه حتی الگوی سیاسی و اقتصادی آن یعنی دموکراسی پولْ‌محور و سرمایه‌داری طبقاتی و تبعیض‌آمیز، هم ناکارآمدی و فسادانگیزی خود را نشان داده است.

نسبت هنر و سینمای انقلاب با خونین‌شهر اروپا؛ تقریباً هیچ!
۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

با گذشت ربع قرن از وقایع جنگ داخلی «بوسنی و هرزگوین» و به ویژه نسل‌کشی در شهر «سربرنیتسا»، این حوادث تلخ انعکاس مناسبی در آثار سینمایی و تلویزیونی ما نداشته است.

دمشق بقیع نشد، کربلا شد
۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالفضل طباطبایی اشکذری، نماینده ولی فقیه در سوریه به تشریح مجاهدت‌ها و تاثیرات فرهنگی رزمندگان مدافع حرم در سرزمین شام پرداخت. تاثیراتی که نشانه‌های آن نه ‌تنها در میان مسلمانان اهل سنت، بلکه در مسیحیان سوریه نیز قابل مشاهده است. حجت‌الاسلام اشکذری معتقد است ایثارها و فداکاری‌های رزمندگان مدافع حرم، زمام سرنوشت فرهنگی منطقه را در دست خواهد گرفت.

ترامپ آمریکا را به دوران جنگ‌های داخلی می‌برد
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵

خشم امروز اقلیت‌ها در آمریکا حاصل نفرت و کینه‌ای است که ترامپ در این سرزمین کاشته. این خشم گرچه در ظاهر از سوی سیاهان نمایندگی می‌شود ولی در باطن، خشم بخش زیادی از مردم آمریکا را نمایندگی می‌کند. بزرگ‌ترین ضربه ترامپ به آمریکا، تبدیل‌کردن ملت آمریکا به فرقه‌ها، اقوام، نژادها و اقلیت‌ها است.

تصاویر ماهواره‌ای از نسل‌کشی مسلمانان روهینگیا
۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵

تصاویر ماهواره‌ای که توسط یک سازمان غیردولتی منتشر شده، نشان می‌دهد، اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار با نسل‌کشی روبه‌رو هستند.

فیلم: مراسم افطاری مسلمانان آمریکا
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵

عصر دیروز مسئولان مسجد مناسس ایالت ویرجینیا از مردم خواستند با خودروهای خود در ورودی مسجد توقف و افطاری خود را دریافت کنند.