داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار فرشاد-مومنی
دولت کنونی بی‌سابقه‌ترین فرصت‌ها را برای فرار از نظارت فراهم کرد
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶

یک اقتصاددان حامی ‌دولت اذعان کرد: ۸۰ درصد نقدینگی موجود، در دولت روحانی پدید آمده است.

فیلم: فرشاد مومنی: بدی شفافیت چه بود؟
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳

فرشاد مومنی گفت: دولت روحانی از شفافیت چه بدی دید که جلوی انتشار جزئیات تخصیص ارز دولتی در سال ۹۷ را گرفت! آقای روحانی! چرا شفاف نمیکنید چه کسانی دلار دولتی گرفتند؟!

لایحه بودجه ۹۹ ترکیبی از خام فروشی، آینده فروشی و فشار بر تولید کنندگان است
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: حتی یک تمهید راهگشا برای ارتقای بنیه تولیدی در این سند مشاهده نمی‌شود و اگر کل لایحه بودجه را در یک کلمه خلاصه کنیم می‌توان آن را سند دفع الوقت دانست.

اولویت های اقتصادی مجلس یازدهم توجه به ظرفیت‌های داخلی باشد
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

یک استاد دانشگاه گفت: اولویت های اقتصادی مجلس آینده باید توجه به ظرفیت ها و توانمندی‌های داخلی باشد که هم اشتغال ایجاد کند و هم چرخ تولید را بچرخاند.

اینستکس می‌تواند به مثابه تیر خلاص برای صنایع استراتژیک کشور باشد
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

ما به سطح بالایی از هوشمندی نیازمندیم تا اینستکس ابزار تسهیل واردات کالاهای ساخته شده نشود که اگر اینگونه باشد زمین‌گیری اقتصاد، جامعه و فاجعه‌سازی آن برای کشور می‌تواند چندین برابر شرایط کنونی باشد.

اقتصاددانان در مورد طرح دولت چه می‌گویند؟
۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

به نظر می‌رسد، بر خلاف گفته مسئولین که با افزایش قیمت بنزین، افزایش قیمت ناچیزی در کالا ایجاد می‌شود، اقتصاددان‌ها بر این باورند که این گونه نیست و تورم ایجاد شده بر اثر افزایش قیمت بنزین، قابل توجه است. در این بین هستند کسانی که معتقدند دولت بدترین راه ممکن را برای جبران کسری بودجه خود انتخاب، و در برهه کنونی اجرایی کرده است.

در مورد افزایش قیمت بنزین مسئولان اقتصادی را به مناظره دعوت می کنم
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: من در اینجا در کمال خضوع، رییس‌جمهور، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد را در مورد دستاوردها و هزینه‌های افزایش قیمت بنزین به مناظره دعوت می‌کنم به شرطی که این مناظره پخش مستقیم شود و حداقل استانداردهای آن رعایت شود.

ایرانیان در سال ۹۷ به اندازه ۱۰ سال پیش در ترکیه ملک خریدند
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: تحول بزرگ این است که در سال 97 مجموع رانت‌های ایجاد شده از ناحیه سیاست‌های اقتصادی نادرست دولت از اندازه رانت خام‌فروشی فراتر رفت که نقطه عطف در اقتصادسیاسی ایران است.

دچار خلاء معرفت در شناخت عدالت اجتماعی هستیم
۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲

ما در این زمینه هم با خلاء معرفتی بسیار جدی رو به رو هستیم و بخش اعظم اوقات به اسم عدالت اجتماعی شناخته‌شده‌ترین ابزارهای سیاستی تشدید کننده نابرابری‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

تیم اقتصادی دولت فاقد کیفیت حداقلی است
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

در دوران آقای روحانی اندازه نقدینگی ۳ برابر شده است، این عدد نشان می‌دهد وقتی او یک تیم فاقد کیفیت‌های حداقلی را انتخاب می‌کند،‌ باید منتظر چنین اتفاقی باشیم.