داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار کارآفرینی
تصویب لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی در جلسه دولت
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳

تصویب لایحه تشکیل سازمان مهاجران اتباع خارجی، اصلاح اساسنامه صندوق قرض الحسنه کارآفرینی امید و واگذاری اراضی مازاد دستگاه های دولتی برای تأمین مسکن کارکنان دولت در قالب طرح اقدام ملی مسکن بخشی از مصوبات جلسه امروز هیات دولت است.

زمان توافق نهایی برای تعیین دستمزد کارگران
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

مهم‌ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و تعاون به پرداخت عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن ماه، زمان توافق نهایی برای تعیین دستمزد کارگران، بهترین کسب و کارها برای جویندگان کار و فارغ التحصیلان و افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی اختصاص داشت.

دشمن را در همه عرصه‌ها عقب زدیم
۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سه‌شنبه شب در دیدار دو هزار و پانصد نفر از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، با اشاره به اهمیت ثروت ملی و گسترش رفاه عمومی در نظام اسلامی و ضرورت امید نبستن به خارج از کشور تأکید کردند: کار و راهبرد اساسی «مصون سازی اقتصاد از آسیب تحریم ها از طریق تقویت و رونق تولید داخلی» است و بنده پشت این قضیه ایستاده ام و از مسیر پیشرفت حقیقی کشور کاملاً دفاع می کنم.

از هر ۱۰۰ نفر در ایران ۴۲ نفر در فکر ایجاد کسب‌وکارند
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰

رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران شاخص کارآفرینی نوپا در کشور را ۱۰.۶۹ درصد ذکرکرد وگفت: از هر ۱۰۰ نفر در کشور ۴۲ نفر در صدد راه اندازی کسب و کار هستند.

تغییر صوری مدیریتی
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

در روزهای گذشته، خبر تغییر در مدیریت شرکت سرآوا، از مهم‌ترین سرمایه‌گذاران حوزه استارتاپ و کسب‌و‌کارهای نوین، منتشر شد. طبق این اخبار، آقای سعید رحمانی پس از سال‌ها مدیریت در این شرکت، جای خود را به آقای علی سمساریلر داده که پیش‌از‌این، مدیر توسعه کسب‌وکار و قائم مقام این شرکت بوده است. علی سمساریلر مدیر جدید شرکت هم از اقوام رحمانی است.

کارآفرینان پاک دست نباید نگران بگیروببندها باشند
۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸

متأسفانه عده ای جوّ کشور را ملتهب کرده و شایعه درست کرده اند که در این کشور هر کس کارآفرین و پولدار و درشت شود حتی از راه درست، حتماً آقایان درازش میکنند. بنابراین دستگاه قضایی ضمن برخورد شدید با فساد باید نگرانی های این گروه را هم برطرف کند.

درون‌زایی اقتصاد کشور راهکار راهبری در بیانیه گام دوم
۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

گزارش‌های دریافتی از موفقیت کارآفرینان داخلی نشان می‌دهد راهکار غلبه بر تحریمها نه التماس به غرب و نه دست کشیدن از آرمان‌های انقلاب است بلکه با تکیه بر توانمندی‌های درونی و استعدادهای جوان و نخبه می‌توان تحریم‌های ظالمانه را به خاک کشید.

سیستم آموزش عالی کشور تناسبی با اقتصاد ندارد
۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۰

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: علی‌رغم رتبه ۲ و ۳ آموزش عالی ایران در بسیاری از شاخصه‌ها در دنیا، این آمار می‌گوید که آموزش عالی ما هیچ تناسبی با اقتصاد کشور ندارد.